• In English
 • Група українських старшини усіх видів та родів ЗС України відвідала Центр бойової підготовки у Литві
  опубліковано 27 січня 2017 року о 13:26

  Головні старшини від усіх видів та родів Збройних Сил України та від оперативних командувань на запрошення Головного сержанта Збройних сил Литви відвідали місто Неменчіне, де на базі Центру бойової підготовки відбувся п’ятиденний семінар щодо обміну досвідом з розвитку професійного сержантського корпусу обох країн.

  «Українська сторона послідовно рухається по шляху до системної розбудови професійного сержантського корпусу, при цьому ми намагаємося враховувати найкращий досвід наших партнерів з країн членів-НАТО. Досвід Литви є для нас особливо цінним адже наші колеги розпочали цю роботу набагато раніше й досягли значних результатів. Для нас важливо, що свого часу вони долали труднощі, як організаційні, так і ментальні, з якими зараз стикаємося ми в Україні», — зауважив з цього приводу Головний старшина ЗС України – начальник Управління по роботі з сержантським складом Генерального штабу Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський.

  За його словами, учасники заходу обмінялися інформацією щодо структури, функцій та завдань сержантського корпусу ЗС Литви та України, обговорили роль та місце сержантів (старшин) у підготовці військовослужбовців та підрозділів до виконання завдань за призначенням, розподіл повноважень між офіцерами та сержантами (старшинами) тощо.

  Зацікавлену дискусію викликав обмін практичним досвідом розбудови професійного сержантського корпусу, у професіоналізації сержантського (старшинського) складу, в організації системи професійної підготовки та проходження служби для цієї категорії військовослужбовців, а також вирішення питань їх  соціального і грошового забезпечення.

  У ході роботи учасники заходу відвідали Воєнну школу ЗС Литви, Школу сержантів та інженерний батальйон (м. Каунас), механізовану бригаду “Залізний Вовк” та тренувальний полк (м. Рукла), Міністерство оборони Литви та інші органи військового управління.

  Учасники семінару отримали нагоду зустрітися з Головнокомандувачем Збройних сил Литви та начальником Об’єднаного штабу ЗС Литви.

  На завершення зустрічі учасники семінару визнали ефективність проведеного заходу для професійного розвитку та освіти представників вищого сержантського (старшинського) складу та запропонували проводити його щорічно на регулярній основі.