• In English
 • МІП: Японія передасть свій досвід інформування в надзвичайних ситуаціях Суспільному мовнику України
  опубліковано 27 січня 2017 року о 09:44

  26 січня 2017 року відбулася двостороння зустріч між Японією та Україною, де українську сторону представляли: Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, Державний секретар МІП Артем Біденко, Голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко, а японську - Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі, а також японські партнери (Японська Телерадіомовна Корпорація (NHK) та японське міжнародне агенство співпраці (JICA)).

  Високоповажний Посол Сумі Шігекі під час зустрічі заявив: «Ми вже готові розпочати підтримку. Сьогодні я хочу Вас познайомити з нашими експертами, які впроваджуватимуть програму підтримки Суспільного мовлення, про яку йшлося під час нашої попередньої зустрічі». 

  Юрій Стець у свою чергу подякував за допомогу Україні та зазначив: “Ми розуміємо, що влада не повинна впливати на Суспільне мовлення, а повинна лише допомагати. Зокрема, саме завдяки встановленню таких дружніх двосторонніх дипломатичних стосунків ми виконуємо свою місію”.

  У ході зустрічі японські експерти корпорації NHK та агенства JICA розповіли, що програма ділиться на три напрями: технічна підтримка (передача обладнання до студії), підтримка в забезпеченні програмування, а також створення єдиної мережі інформування громадян про надзвичайні ситуації.

  За словами Високоповажного Посла, останній напрям, що стосується інформування громадян, є дуже успішним досвідом в Японії.

  Експерти наголосили, що під час створення мережі важливим є якісно налагодити взаємодію між центральними та місцевими телеканалами. А для того, щоб навчитися реалізовувати програму, в українських фахівців із Суспільного буде можливість поїхати до Японії і подивитися як працює мережа. Це передбачено програмою допомоги.

  На завершення зустрічі, Олег Наливайко наголосив: “Ми дуже цінуємо допомогу, як технічну так і методичну, запропоновану Вами. Ваш досвід системи оповіщення населення в умовах надзвичайних ситуації є важливим досвідом для України. Раніше цю функцію виконувало дротове радіо, яке зараз втратило свою актуальність і механізм роботи. Тому, використовуючи Ваші поради, Україна вирішить велику проблему в цьому напрямі”.

  Нагадаємо, що Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом неодноразово відзначалася потреба врегулювати питання, які можуть стати перешкодою на шляху до реформи Суспільного мовлення України. Глава Уряду доручив Міністру інформаційної політики України Юрію Стецю виявити та попередити подібні загрози.