• In English
 • Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності прозвітував про свою діяльність
  опубліковано 26 січня 2017 року о 19:08

  Впродовж 2016 року Музей Революції Гідності отримав статус національного, на конкурсній основі сформував команду працівників музею, отримав фінансування на 2017 рік, розробив стратегічне бачення розвитку на 2016-2021 роки, закладом подані дві заявки на грант від Посольства США. Про це інформував генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

  За його словами, колектив Музею розпочав поетапне створення сучасної музейної інфраструктури, зокрема було створено організаційну структуру, штатний розпис, укладено колективний договір, розроблено положення про відділи, посадові інструкції, укомплектовано команду з 25 людей, запроваджено систему кураторства та розроблено стратегічний план  на 1 та 5 років.

  Додатково було розроблено брендбук і фірмовий стиль, налагоджено партнерство у галузі реклами та органами державної влади, зокрема Адміністрацією Президента України, Кабінетом Міністрів, Київською міською державною адміністрацією та громадськими організаціями.

  За цей період  колектив  Музею дослідив  і створив хронологію подій Революції Гідності, провів оцифрування частини експонатів, опис фондової збірки, здійснив запис сотні свідчень безпосередніх очевидців та учасників Революції Гідності, а також для широкого кола глядацької аудиторії були проведені панельні дискусії, круглі столи та консультації.

  На сьогодні, основними прикладними напрямками діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності є  організація та проведення пересувних виставок,  організація заходів до Дня Героїв Небесної Сотні, Дня  Незалежності України,  Дня Гідності та Свободи, а також освітні програми для дітей.

  Зокрема, за минулий рік Музей реалізував сам або в партнерстві  близько 40 проектів і заходів, серед них:

  - виставка «Свобода»;

  - інтерактивна учасницька виставка «Творчість Свободи: Революційна культура Майдану»;

  - інтерактивна мультимедійна виставка «L’art de la liberté»;

  - мультимедійна виставка «Майдан: від Незалежності до Свободи»;

  - міждисциплінарний проект «Уроки свободи»;

  - міжнародний проект «Windows into Protest / Вікна в протести;

  - міжнародний проект «Перша допомога культурній спадщині в умовах комплексної кризи: міжнародні стратегії для України»;

  - проект «Відважні»;

  - участь у виставці «The Poster Remediated», де було представлено тематичний блок «Євромайдан;

  - виставка «Квіт нації»;

  - проект «Арсенал свободи»;

  - фотовиставка «Лабіринти Майдану»;

  - проект «Розкажи мені про ту зиму».

  Окрім того, реалізовувались культурно-освітні проекти для дітей та дорослих, проводились майстер-класи, дискусії, свята для дітей з родин Героїв Небесної Сотні та бійців АТО, екскурсії місцями революції для іноземних гостей, семінари-тренінги про спонтанний досвід збереження пам’яті та інше.

  Музей продовжує вести активну співпрацю з українськими та міжнародними партнерами щодо влаштування виставок на тему Майдану із залученням збірки артефактів та свідчень у таких країнах, як  Польща, Бельгія, США та інших.