• In English
 • У Міненерговугілля обговорили шляхи запобігання корупційним ризикам у вугільній галузі
  опубліковано 24 січня 2017 року о 18:56

  Під час робочої зустрічі фахівці Міненерговугілля поінформували експертів Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» про стан вугільних підприємств України та перспективи їх роботи.

  У ході зустрічі обговорено питання можливих корупційних ризиків під час затвердження проектів ліквідації та консервації вугледобувних підприємств, що належить до сфери управління Міненерговугілля України.

  Зокрема, громадськість цікавила процедура прийняття рішення щодо можливого закриття вугільних шахт, питання контролю за збереженням майна, мотивації та можливостей щодо виведення підприємств на беззбиткову діяльність та інші. 

  Директор Департаменту вугільно-промислового комплексу О. Владиченко зазначив, що рішення щодо реструктуризації та закриття шахт, які відпрацювали свій ресурс, ухвалюються за результатами вивчення динаміки видобувної діяльності, ефективності роботи підприємства, причому в обов’язковому порядку питання розглядається науково-технічною радою. При цьому враховується соціальна складова, питання регіонального розвитку, обговорюються можливості щодо використання площі підприємства та нерухомого майна для створення нових робочих місць іншої сфери діяльності. Він також зазначив, що Міненерговугілля враховує міжнародний досвід при вирішенні питань реформування галузі. Створення Національної вугільної компанії (у рамках реалізації реформи вугільної галузі) дозволить скоротити терміни ліквідації шахт та зменшити кошторисну вартість самих проектів ліквідації. Крім того, працівникам соціально незахищеної категорії, які будуть вивільнятися при ліквідації таких шахт, буде пропонуватися відповідна робота на шахтах, які будуть модернізовуватися та нарощувати видобуток вугілля.

  Про законодавчу базу щодо реструктуризації підприємств повідомив начальник відділу реалізації програм реструктуризації та проектно-технічного супроводу ліквідації підприємств П. Кужель, зазначивши про системний контроль з боку Міненерговугілля за використанням державних коштів, виділених на програми реструктуризації та ліквідації шахт.

  За підсумками зустрічі представники Урядово-громадської ініціативи підготують відповідні пропозиції для Міністерства, які мають, на їхню думку,  сприяти запобіганню корупційним ризикам.

  Зустріч проведено в рамках виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 № 803-р «Деякі питання запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади».

  У заході взяли участь представники громадськості Олександр Горлушко, Андрій Білоус, Олександр Карпенко, Аліна Лізунова та фахівці Департаменту вугільно-промислового комплексу Олександр Владиченко, Олена Павлюкович, Павло Кужель, Сергій Пижов та Дмитро Цехмістер, а також завідувач Сектору з питань запобігання та протидії корупції Міненерговугілля Роман Гекалюк.