• In English
 • За 4 місяці зафіксовано 1,3 млн фактів перевищення швидкості водіями
  опубліковано 20 січня 2017 року о 10:53

  За 4 місяці зафіксовано 1,3 млн фактів перевищення швидкості водіями. Експеримент тривав у трьох регіонах України. Про це заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв повідомив під час круглого столу на тему «Як зупинити епідемію перевищення швидкості на дорогах України?». Водночас він  презентував напрацювання відомства щодо запровадження системи автоматизованої фіксації перевищення швидкості і можливі моделі реалізації цього проекту.

  За словами Костянтина Бушуєва, Національна поліція ще в минулому році  розпочала експеримент щодо автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху в Україні.

  З 4 липня по 31 жовтня минулого року цей експеримент активно впроваджувався  в окремих містах України – Києві, Одесі і на Закарпатті. Там було встановлено 6 комплексів автоматичної фотовідеофіксації. За цей період камери зафіксували майже 1,3 мільйона фактів  порушень швидкісного режиму.

  Говорячи про переваги систем автоматичної фіксації порушень ПДР, Костянтин Бушуєв зазначив, що ці комплекси дають можливість фіксувати не лише перевищення швидкості водіями.

  Системи також фіксують проїзд на заборонений сигнал світлофора, порушення правил зупинки, стоянки, рух смугою громадського транспорту, виїзд на смугу зустрічного руху, рух через залізничний переїзд, їзду по тротуарах, пішохідних доріжках і навіть використання пасків безпеки.

  «Зважаючи на ту страшну статистику на автошляхах, ми навмисне  поставили на перше місце швидкість руху. Це саме та складова, на яку мають звернути увагу водії – проблематика дотримання ПДР, починаючи зі швидкісного режиму. Адже дуже велика кількість правопорушень є похідними від швидкісного режиму», – наголосив заступник глави Нацполіції.

  За словами Костянтина Бушуєва, зараз відповідно до діючого законодавства  існують  чотири  можливих моделі реалізації процесу автоматичної фіксації порушень ПДР. Ці моделі передбачають фінансування з державного або з місцевого бюджету, сукупно з державного та місцевого, а також із застосуванням схеми державно-приватного партнерства.

  «Всі надходження зі штрафних санкцій мають витрачатися винятково на питання забезпечення безпеки дорожнього руху. Ніяких інших статей  видатків  не може бути  розглянуто в рамках  реалізації цього проекту», – підкреслив він.

  Костянтин Бушуєв додав, що наступними кроками повинні бути – прийняття відповідної постанови Кабінету Міністрів України про порядок функціонування автоматичної системи, а також прийняття низки відомчих нормативно-правових актів МВС.

  «На сьогодні ми очікуємо від Верховної Ради лише одного: прийняття відповідних законів», – зазначив Костянтин Бушуєв.

  За проектами, які сьогодні опрацьовуються у Національній поліції, загальна кількість  комплексів автоматичної фіксації має складати 485 одиниць в  містах  і 420 – на трасах державного значення.

  Також у структурі Національної поліції передбачається створення центру обробки інформації. Він не буде безпосередньо контактувати з правопорушником і забезпечуватиме обробку тих даних, які надходитимуть з комплексів автоматичної фіксації.

  Контроль за сплатою штрафів також буде відноситися до компетенції працівників центру обробки інформації. Вони матимуть доступ до бази оплати і контролюватимуть цей процес.

  Нагадаємо, на початку липня 2016 року Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе презентували пілотний проект фіксації порушень швидкісного режиму. Тоді упродовж першої доби камери комплексів зафіксували 6 тисяч порушень ПДР.