• In English
  • Вадим Черниш: Рішення Уряду стосовно окремих районів Донецької та Луганської областей спрямоване на реінтеграцію людей в єдиний конституційний простір України
    опубліковано 18 січня 2017 року о 12:54

    Рішення Уряду про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, направлене на реінтеграцію людей, які там проживають, в єдиний конституційний простір України. На цьому наголосив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш під час засідання Уряду 18 січня.

    Вадим Черниш підкреслив, що розпорядження Уряду від 11 січня 2017 р. № 8-р «Про затвердження плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження», містить положення, які покликані сприяти протидії фінансуванню тероризму, запобігати легітимізації незаконних збройних формувань тощо. Розпорядження було розроблено на виконання діючого закону, який відповідно до Конституції був прийнятий Верховною Радою України, підкреслив Вадим Черниш.

    Згідно з розпорядженням передбачено виконання завдань плану заходів «з дотриманням вимог законодавства щодо протидії фінансуванню тероризму та недопущення дій, спрямованих на зміну кордонів чи територіальної цілісності України». Також міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Донецькій та Луганській облдержадміністраціям, відповідно до плану, належить «запобігати та не допускати будь-яких дій, спрямованих на легітимізацію незаконних збройних формувань чи терористичних організацій, що перебувають на території окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або дій, які можуть бути розцінені як пряме або непряме налагодження контактів з представниками таких незаконних збройних формувань чи терористичних організацій».

    «Мені здається, тут все зрозуміло, чітко і ясно, - наголосив Міністр, процитувавши окремі положення розпорядження Уряду, яке отримало суперечливі відгуки в ЗМІ. - Один приклад хочу навести. Я не можу зрозуміти, що поганого в тому, що діти, які перебувають, вимушено перебувають, на території, яку зараз тимчасово Уряд України не контролює, будуть отримувати можливість вступити і вчитися у вишах України. Це для когось так небезпечно? Я би просто хотів, щоби всі присутні зрозуміли, що це така тактика маніпуляцій, щоб дискредитувати рішення Уряду. А насправді рішення Уряду направлене на реінтеграцію людей, які там проживають в єдиний конституційний простір України».

    У свою чергу Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що закиди окремих політичних сил щодо цього Плану не відповідають дійсності. Він закликав народних депутатів у разі необхідності ухвалити новий Закон, який Уряд буде виконувати.

    "Уряд, на жаль, не приймає закони. Але ми - український Уряд, і ми любимо Україну від заходу до сходу. В моєму розумінні українці, які живуть на заході, на сході, у центрі, або на півночі, або на півдні нічим не відрізняються. [Хіба що] умовами життя. Бо деякі наші співгромадяни сьогодні знаходяться в тимчасовій окупації і в багатьох речах просто обмежені. Але вони люди: там є діти, там є люди похилого віку, там є люди, які хочуть жити в мирі, які люблять Україну, - там є різні люди", - зазначив Глава Уряду.

    "Говорити про те, що якщо дитина, яка хоче навчатися у нашому вузі, має бути позбавлена цього права, тому що її російські війська окупували, я з цим не згоден. Або якщо, наприклад в Маріуполі, Слава Вакарчук буде давати свій концерт і люди, які захочуть приїхати і послухати українську музику, мають бути полишені цього права, я теж з цим не згоден. Я згоден лише з тим, що агресори, бойовики, терористи і усяка інша нечисть має бути вигнана з території нашої прекрасної держави", - підкреслив Володимир Гройсман.

    «Український Уряд ніколи не зрадить українців, і це є наша життєва позиція. Ми будемо дбати про всіх українців, незалежно від того, де вони живуть, на якій території нашої прекрасної держави», - наголосив Прем'єр-міністр.

    Глава Уряду закликав не спекулювати на темах, що можуть розколювати Україну.

    "Треба усім починати любити не себе, а країну, і людей, які живуть у цій країні. Тоді все будуть прийматися по честі і совісті. А не так – хтось прокинувся і починає кричати про "зрада, все пропало", - зазначив він.