• In English
 • Павло Розенко: У 2017 році Уряд додатково виділив 2 млрд грн для закупівлі ліків для онкохворих і вакцин через міжнародні організації
  опубліковано 18 січня 2017 року о 12:34

  Уряд додатково виділив 2 млрд грн для закупівлі ліків і вакцин через міжнародні організації і зробить все для того, щоб вперше в історії України тендерні процедури закупівель 2017 року були проведені вчасно і поставки були здійснені до кінця року. Про це під час засідання Уряду заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Пам’ятаєте цю всю історію із закупівлями, коли станом на квітень 2016 року поставки препаратів за закупівлями 2015 року були здійснені лише на 7%? Коли через різні моменти і процедури, в тому числі через внутрішній спротив у системі МОЗ, міжнародні поставки фактично були заблоковані. І мені дуже приємно, що серед іншого, завдяки енергії нової команди, ми розблокували процес міжнародних закупівель і на сьогодні 98% препаратів, які були закуплені в 2015 році, вже знаходяться в регіонах», - сказав він.

  Віце-прем’єр-міністр зазначив, що тендерні процедури 2016 року щодо закупівель вакцин та інших лікарських препаратів були проведені організовано, відкрито і некорупційно. «І за процедурами 2016 року поставки вже почалися. На сьогодні вже здійснюється розвезення лікарських препаратів і вакцин у регіони», - підкреслив він.

  Павло Розенко повідомив, що у 2017 році  Уряд додатково виділив 2 млрд грн на закупівлю ліків для онкохворих, вакцин тощо. «Ми сподіваємося, і ми зробимо все для того, щоб у цьому році вперше в історії України тендерні процедури через міжнародні організації були проведені вже зараз, вчасно, і поставки були зроблені до кінця року. І ми в цьому році нарешті увійдемо в нормальний процес. Безумовно, цей нормальний процес комусь дуже не подобається. Але позиція Уряду чітка: ідеологія, яка була схвалена ще попереднім складом Уряду, про передачу міжнародних закупівель - абсолютно правильна. Так - були проблеми, в тому числі через внутрішній спротив, але сьогодні вони подолані і це фактично перша реформа, яка була проведена», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  «Я переконаний, що по іншим напрямкам реформ, над якими ми сьогодні працюємо, і по реімбурсації, і по референтному ціноутворенню у нас будуть такі самі позитивні результати. І вже найближчим часом Уряд має внести законопроект, спрямований на запровадження в Україні медичного страхування», - підсумував він.