• In English
 • Прем'єр-міністр у Чернігові відвідав обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді та вище професійне училище побутового обслуговування
  опубліковано 17 січня 2017 року о 14:12

  У рамках робочої поїздки до Чернігівської області Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді.

  Глава Уряду оглянув навчально-матеріальну базу навчального закладу, зокрема комп’ютерний клас, обладнаний у рамках угоди між Урядом КНР та Урядом України.

  Також Володимир Гройсман відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування. Він оглянув у навчальному закладі класи перукарської майстерності, вишивання, кравців, закрійників та клас інформаційних технологій.

  Прем’єр-міністр поспілкувався з педагогічними колективами та вихованцями навчальних закладів.

  Довідково

  Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді створено у 1993 р. у формі ліцейних класів на базі Чернігівського педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка.

  Ліцей – навчальний заклад ІІІ ступеня з профільним навчанням та допрофесійною підготовкою, який працює в режимі школи-інтернату.

  Навчання у ліцеї здійснюється за профілями: гуманітарним («Філологія» та «Історія і правознавство»), біолого-хімічним, фізико-математичним.

  У 2016-2017 навчальному році у закладі навчаються 179 ліцеїстів із 19 районів області та міст Чернігів, Славутич.

  За три останні роки 108 ліцеїстів стали переможцями обласних олімпіад та обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, а 11 учнів - переможцями фінальних етапів Всеукраїнських олімпіад.

  На базі ліцею працює Дистанційна наукова школа.

  Діють 6 предметних кабінетів: української мови та літератури, математики, англійської мови, хімії, фізики, інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій, а також спортивна та читальна зали. Усі навчальні класи ліцею обладнано інтерактивною технікою.

  За рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету у 2016 р. придбано обладнання для кабінету англійської мови. За Угодою між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки закладом отримано новітнє комп’ютерне обладнання в кількості 15 одиниць.

  5 грудня 2014 р. набула чинності Угода між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання Міністерству освіти і науки України комп’ютерного обладнання для освітніх навчальних закладів України як гуманітарна допомога 23,5 тис. комп’ютерів на загальну суму 90 млн. китайських юанів.

  Усі персональні комп’ютери без передвстановленого програмного забезпечення були доставлені в м. Київ 22 серпня 2016 року.

  У вересні 2016 року Урядом України було ухвалено рішення про перерозподіл бюджетних коштів Міністерства освіти та науки України та спрямування 10 млн гривень на закупівлю послуг зі встановлення програмного забезпечення на отримані від Уряду КНР комп’ютери.

  Основна мета МОН – забезпечити повноцінне функціонування ПК на ліцензійному програмному забезпеченні, придатному для використання у навчальному процесі; запобігти встановленню на ПК піратського програмного забезпечення у школах; забезпечити прозорий розподіл ПК між українськими школами.

  Упродовж жовтня-грудня 2016 року за результатами проведених закупівель виконувалися роботи зі встановлення корпорацією Microsoft на ці ПК ліцензійного програмного забезпечення (система Windows, пакет Office та антивірус Intune).

  У грудні 2016 року усі комп’ютери відповідно до затвердженого МОН плану розподілу були передані та доставлені до українських шкіл через місцеві департаменти/управління освіти.

  Загалом сучасними комп’ютерами з КНР оснащено 2514 навчальних закладів в усіх областях України та місті Києві.

  Державний професійно-технічний навчальний заклад «Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування» було створено унаслідок злиття і в подальшому реорганізації у 2000 р. професійно-технічних училищ №3 і №9, останній з яких постав після реорганізації відкритого у 1972 р. технічного училища №15.

  Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування є навчальним закладом ІІІ атестаційного рівня, який забезпечує здобуття професійної освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», здійснює перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників згідно з договорами, укладеними з юридичними та фізичними особами.

  Підготовка робітничих кадрів здійснюється за державним та/або регіональним замовленням на підставі договорів, укладених з підприємствами – потенційними роботодавцями регіону. Потреба складає до 250 осіб щороку.

  Училище здійснює підготовку кваліфікованих робітників з наступних професій: кравець, закрійник, перукар (перукар-модельєр), візажист, фотограф, агент з організації туризму, адміністратор та молодших спеціалістів за напрямками: швейне виробництво, художнє фотографування, перукарське мистецтво та декоративна косметика.

  У поточному навчальному році в училищі навчається 515 учнів.

  У закладі є три кабінети інформаційно-комунікаційних технологій, 20 майстерень, серед яких новітня фотостудія, 3 перукарські майстерні, турагенція, візажна та швейні майстерні.

  У рамках реалізації пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за професіями «Швачка. Кравець. Закрійник» училищем отримано швейне обладнання, оновлену версію САПР Julivi на суму 330 тис. грн для підготовки кравців, закрійників.