• In English
 • Голова Державіаслужби підписав домовленість про збіжність систем сертифікації з Єврокомісією
  опубліковано 17 січня 2017 року о 12:45

  16 січня Голова Державної авіаційної служби України Олександр Більчук прийняв участь у зустрічі з делегацією Єврокомісії під головуванням Генерального директора з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Генріка Хололея.

  Під час засідання очільник Державіаслужби та Генрік Хололей підписали домовленість щодо збіжності систем сертифікації між українським відомством та Європейською Комісією. Документ передбачає, що найближчі 5 років триватиме спільна робота над досягненням збіжності систем сертифікації у сферах первинної льотної придатності, підтримання льотної придатності та технічного обслуговування авіатехніки та її компонентів. Державіаслужба підготує порівняння регуляторних та процедурних вимог сторін та відобразить будь-які наявні відмінності, визначить необхідні заходи для досягнення збіжностей та дати впровадження.

  Раніше у 2013 році Україна взяла на себе зобов’язання завершити опрацювання міжнародної домовленості стосовно збіжності систем сертифікації, щоб підписати цей документ разом з Угодою про Спільний авіаційний простір. У листопаді минулого року проект домовленості був остаточно погоджений та прийнято рішення про її підписання окремо від Угоди про САП.

  «Підписання робочої домовленості сьогодні – знак того, що прагнення української авіації відповідати європейським стандартам, не спинити. Ми гратимемо за одними правилами, а це означає, що українська авіаційна техніка буде зрозумілою для європейських експлуатантів. В той же час ми піклуємось про принципові інтереси авіабудівної промисловості України. Робоча домовленість не зашкодить чинним промисловим стандартам України у виробництві повітряних суден та їх компонентів, які не охоплені положеннями Угоди про САП», – підкреслив Олександр Більчук.