• In English
 • Представники Мінмолодьспорту взяли участь у засіданні круглого столу, присвяченого досвіду членства України у Раді Європи
  опубліковано 16 січня 2017 року о 09:42

  У Офісі Ради Європи в Україні відбулося засідання круглого столу на тему “Два десятиліття членства в Раді Європи: результати та перспективи”. Захід був присвячений обговоренню досягнень і результатів співпраці між нашою державою та Радою Європи у різних сферах діяльності.

  Про це, відкриваючи засідання,  зазначив  доповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи Тіні Кокс. Він повідомив, що метою його візиту до Києва є підготовка доповіді “Захист напрацювань Ради Європи для збереження 65-річного досвіду успішного міжурядового співробітництва”, яка включатиме й український досвід. Даний документ буде підготовлено на основі зустрічей Тіні Кокса з представниками органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства.

  Досвідом  імплементації законодавства Ради Європи з присутніми поділився  заступник Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції Микола Мовчан. “Ми пишаємося співпрацею з Радою Європи, як і Рада Європи пишається співпрацею з Україною у сфері молоді та спорту”, - зазначив Микола Мовчан.

  У своєму виступі він наголосив на важливості співпраці з РЄ та великій вазі прийнятих на її основі законодавчих актів для України. Так заступник Міністра акцентував увагу присутніх на нещодавно прийнятому Законі України "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями", що було розроблено Міністерством.

  “Реалізація Закону дозволить попереджати, виявляти та застосовувати санкції проти національного чи транснаціонального маніпулювання національними і міжнародними спортивними змаганнями”, – зауважив заступник Міністра. “Рада Європи закликала всі держави світу підписати Конвенцію, і дуже важливо, що Україна стала третьою країною, яка ратифікувала Конвенцію”.

  Микола Мовчан відзначив, що не менш цінною є й,  підписана у липні минулого року Міністром молоді і спорту Ігорем Ждановим, Конвенція Ради Європи про комплексний підхід до питань безпеки, охорони та послуг під час футбольних матчів та інших спортивних заходів.  Наразі розпочато процес її ратифікації.

  У своєму виступі заступник Міністра детально поінформував про виконання Україною положень Антидопінгової конвенції Ради Європи, зокрема щодо діяльності Мінмолодьспорту з розробки та вдосконалення законодавства про боротьбу з допінгом у спорті, роботи Національного антидопінгового центру України та лабораторії антидопінгового контролю, проведення в Україні у листопаді 2016 року засідань Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (Т-DО) і Європейського комітету з питань Всесвітньої антидопінгової агенції (САНАМА) тощо.

  За словами заступника Міністра, плідно розвивається співпраця з Радою Європи у галузі молодіжної політики. Зокрема про це свідчить підписання Рамкової програми співробітництва між Міністерством та Департаментом молоді Ради Європи на 2016-2020 роки. Слід відмітити, що згадана програма була вперше підписана на чотирирічний термін і в її рамках вже проведено низку заходів. А нещодавно українські молодіжні лідери мали змогу безпосередньо ознайомитися з роботою інституцій Ради Європи у Страсбурзі, відвідавши їх з ознайомчим візитом у грудні 2016 року.

  Участь у заході також взяли  заступник директора департаменту олімпійського спорту - начальник відділу аналітичного, науково-методичного та медичного забезпечення збірних команд Тетяна Федюшина, начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Наталія Радчук, директор антидопінгової лабораторії НАДЦ України Олександр Ткачук, представники Міністерств юстиції та культури, Офісу уповноваженого з прав людини, громадських організацій та правозахисних об'єднань.