• In English
 • У Мінкультури обговорили питання здійснення громадського контролю за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі з боку творчих спілок
  опубліковано 13 січня 2017 року о 13:10

  Під головуванням першого заступника Міністра культури Світлани Фоменко та заступника Міністра культури Тамари Мазур відбулася нарада за участі керівників національних творчих спілок, а також представників Міністерства фінансів України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

  Під час наради розглядалися питання практичного застосування положень Закону України «Про захист суспільної моралі» в частині забезпечення громадського контролю за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі творчими спілками.

  «Міністерство культури розглядає необхідність розробити порядок фінансування діяльності творчих спілок, на які покладено здійснення цього контролю, адже вимагаючи здійснення цієї функції, ми маємо і забезпечувати її здійснення. Проте, на жаль, з державного бюджету ми можемо фінансувати лише національні спілки, а цей контроль покладений на всі спілки і питання потребує вирішення. Необхідно також з’ясувати, чи готові спілки виконувати функцію контролю за суспільною мораллю та які їм потрібні механізми для здійснення цієї функції», - повідомила присутнім Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко.

  Після обговорення піднятих питань учасниками наради було прийнято рішення звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності та Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики за роз’ясненнями положень Закону України «Про захист суспільної моралі» в частині забезпечення громадського контролю за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі творчими спілками, що діють у сфері культури та мистецтва, журналістики.

  Відповідно до прийнятого рішення Міністерство культури України також має розробити та затвердити персональний склад Експертної ради з питань захисту суспільної моралі з метою розробки критеріїв віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер.