• In English
 • Дмитро Стус визнаний переможцем конкурсного добору на посаду генерального директора Національного музею Тараса Шевченка
  опубліковано 13 січня 2017 року о 12:46

  12 січня у Міністерстві культури України відбулося друге засідання конкурсної комісії з конкурсного добору на посаду генерального директора Національного музею Тараса Шевченка.

  Свої презентації проектів програм розвитку Національного музею Тараса Шевченка на один і п’ять років представили кандидати, які подали свої документи для участі у конкурсному доборі на посаду генерального директора цього мистецького закладу:

  Наталія Клименко – член Спілки письменників України , заслужений працівник культури, екс-директор Національного музею Тараса Шевченка.

  Дмитро Стус - в.о. генерального директора генерального директора Національного музею Тараса Шевченка, літературознавець та науковець.

  Юлія Шиленко - головний зберігач фондів Національного музею Тараса Шевченка, член Міжнародної ради музеїв (ІСОМ).

  Наталія Клименко, представляючи свою презентацію розвитку музейного закладу,акцентувала увагу на необхідності відновлення зовнішнього вигляду фасаду будівлі Національного музею Тараса Шевченка, а також на відновленні старих експозицій, а саме повернення експонатів фондів музею до діючих виставок.

  У своїй програмі Наталя Клименко також запропонувала прибрати експозиції музею, які не мають відношення до творчості Тараса Шевченка.

  Під час свого виступу Дмитро Стус представив напрацювання музею за останні роки,а також виокремив пріоритети розвитку національного закладу, спрямовані на збереження, поширення і популяризацію творчості Тараса Шевченка в Україні і світі, наголосивши, що програма розвитку передбачає не лише підтримку існуючих проектів, а й інші напрямки розвитку музейного менеджменту. З поміж іншого налагодження співпраці з музейними закладами інших країн, створення нових цікавих проектів для молоді,здійснення часткового оцифрування колекції музею, що створить сприятливі можливості адаптування музею до сучасного світу.

  Кандидат на посаду генерального директора Юлія Шиленко у своєму проекті розвитку музею, зосередила увагу на глибоких змінах сучасної музейної діяльності та створенні умов для розвитку закладу відповідно до вимог сучасного життя.

  За її словами, музей має нести місію розвитку і популяризації Шевченківської культури, одночасно відповідати сучасним вимогам – бути привабливим та комфортним, використовувати нові форми і методи наукової функції музею тощо.

  Заслухавши публічні презентації кандидатів,конкурсна комісія більшістю голосів визнала переможцем конкурсного добору на посаду генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Дмитра Стуса.

  Експерт Українського центру розвитку музейної справи, редактор веб-порталу «Музейний простір», член Конкурсної комісії з конкурсного добору на посаду генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Леся Гасиджак, коментуючи проведення конкурсу, підкреслила брак конструктивних пропозицій щодо розвитку Національного музею Тараса Шевченка, що є загальною проблемою для великої кількості музейних закладів.

  Сам переможець конкурсного відбору Дмитро Стус розглядає своє призначення в перспектив і розвитку Національного музею Тараса Шевченка:

  «Зараз я планую продовжувати працювати над вже існуючими проектами і розпочинати втілювати нову стратегію розвитку, що спрямована на збереження, поширення і популяризацію творчості Тараса Шевченка в Україні і світі. Будемо шукати можливість зробити роботу більш продуктивною».