• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 року
  опубліковано 11 січня 2017 року о 13:38

  ГРОЙСМАН В.Б. – Розпочинаємо роботу засідання Уряду, першого засідання Уряду в цьому році, в 2017-му.

  Напевно, слід зазначити, що 2016 рік був дуже непростим. І наш Уряд прийшов на хвилі політичної кризи, яка поросла і переростала в економічну кризу. Я думаю, що наші зусилля, які ми доклали, дали можливість стабілізувати ситуацію і в принципі відновити економічне зростання. Хоча я хотів би підкреслити, що люди мають відчувати зміни.

  І я хочу ще раз і підтвердити, і запевнити всіх українських громадян, що Уряд України, я особисто як Прем’єр-міністр, у 2017 році зробимо все залежне від нас для того, щоб ви відчули позитивні зміни в своєму житті. Для нас це завдання номер один. Ні статистика, ні будь-які інші цифри, тільки розуміння того, як живуть люди, які в них є проблеми і як допомогти людям ці проблеми вирішувати. І саме головне – робити політику Уряду таким чином, щоб ці проблеми не виникали в майбутньому. І я вважаю, що ми заклали ряд важливих умов, які дадуть можливість нам бути достатньо ефективними та результативними в багатьох сферах нашого життя.

  Одне з ключових завдань на 2017 рік – це вищі заробітні плати для українців. І той крок, який ми зробили з 2017 року і підвищили вдвічі мінімальну заробітну плату від 1 тис. 600 грн. до 3 тис. 200, – це перші кроки, які ми робимо для відновлення справедливості по відношенню до працюючих громадян України. І це стосується не тільки мінімальної заробітної плати. Це стосується і єдиного тарифного розряду, який є основою для нарахування заробітної плати в бюджетній сфері. І з 1 січня він вже дорівнює 1 тис. 600 грн. І також рішення, які дозволили нам до 50% підняти заробітну плату українському вчителю, до 30% – українському лікарю, збільшити майже в середньому на 2 тис. грн. заробітну плату для кожного українського «ДСНС-ника», і забезпечувати в тому числі всі виплати, які необхідні, які передбачені бюджетом і для інших сфер: сфер безпеки, оборони і багатьох інших напрямків.

  На жаль, те, що я бачу, що деякі колеги, якщо можна їх так назвати, критикують підвищення зарплати вдвічі з 1 тис. 600 до 3 тис. 200. У мене питання: совість є у цих людей? Як можна критикувати те, що дає можливість людям врешті-решт розпочати отримувати зарплату, яка буде наближатись до необхідних розмірів?

  Тому я ще раз хочу наголосити: наше завдання на 2017 рік в роботі кожного міністерства, кожного міністра – розвиток економіки і визначення засад для підвищення зарплат для українців, якої б сфери це не стосувалося. Я в кінці 2016 року сказав, що головний наш виклик – це боротьба з бідністю. І в 2017 році ми маємо працювати, вчора ми з вами збиралися на нараді, я вам сказав, що чіткі пріоритети по кожному міністерству сьогодні треба визначати, не в листопаді, а сьогодні, в січні, план дій, а план дій у нас є достатньо амбітним, і кожен день концентрувати команди міністерств спільно з парламентом, з коаліцією для того, щоб ми могли приймати ефективні рішення і забезпечувати розвиток.

  Я чую ще й якісь міфи розпускають щодо мінімальної зарплати. Я наголошую, що Уряд прийняв рішення, парламент підтримав це рішення, ініціатива про підвищення зарплати була абсолютно свідомою, і я хочу запевнити, що я доб'юся того, що кожен працедавець буде належним чином оцінювати роботу найманого працівника. Нічого, якщо власник бізнесу трошки менше заробить грошей, а його працівники будуть отримувати значно більше. Це має бути логіка в наших діях.

  Тому я дав доручення профільному Віце-прем'єр-міністру Павлу Розенку, і він вже предметно цим питанням займається. Створені групи, які будуть чітко моніторити ситуацію, як людям нараховується зарплата, як вона сплачується. Найближчим часом ми зробимо комунікаційні можливості, щоб люди нам повідомляли конкретно, де і на якому підприємстві не виплачується зарплата, не дай боже, або занижується, або приховується. І ми будемо дуже чітко реагувати, тому що в областях і в містах буде створено спеціальні робочі групи, які за перший період часу будуть відслідковувати і допомагати відновлювати справедливість на місцях.

  Тому щотижнево я прошу і мене інформувати по конкретних цифрах, і я буду інформувати країну, що, де і як відбувається з виплатою заробітної плати.

  Будь-які міфи, які сьогодні хтось хоче нав’язати, що це там правильно або неправильно, я перше хочу сказати, ще раз повторити – хто вважає, що підвищити вдвічі заробітну плату було неправильним рішенням, у тих людей немає ні сорому, ні совісті.

  Я наголошую – вважаю, що це рішення було абсолютно правильним, абсолютно вірним і в інтересах українських громадян.

  Ми будемо публічно наводити дані, які будуть засвідчувати, як відбувається зміна системи оплати праці по відношенню до українських громадян. І це для нас є теж важливим пріоритетом. Ми тут співпрацюємо в тому числі з профспілками, з Федерацією роботодавців. Ми доведемо це рішення до повноцінної реалізації у всіх куточках нашої країни.

  Ще одна річ, про яку я хотів би сказати, – це зайнятість населення. І сьогодні ми послухаємо інформацію Міністра соціальної політики. Я дав доручення: підготувати на сьогоднішнє засідання Уряду розширену інформацію щодо ринку праці. І хочу ще раз підкреслити, що ринок праці і система зайнятості, стимулювання зайнятості має бути реформована, змінена. Тому що сьогодні система зайнятості мала б бути направлена на те, щоб створювати робочі місця, а, на превеликий жаль, сьогодні система направлена не на це, а на те, щоб спонукати до безробіття.

  Думаю, що сьогодні мільйони українців можуть самі згадати, що або приходиш на роботу після направлення від служби зайнятості й кажеш: поставте мені печатку, що я вам не підхожу. І потім йде отримувати державну допомогу, хоча людина є в працездатному стані і може знайти для себе гідну роботу в Україні, і в тому числі й отримати заробітну плату не нижче мінімуму – 3 тис. 200. Хоча створення нових робочих місць – надзвичайно актуальне питання. Надзвичайно актуальне, бо навіть тих вакансій, які ми маємо сьогодні в країні, недостатньо для того, щоб усіх українців забезпечити робочими місцями.

  Зрозуміло, що, з одного боку, це питання економіки й розвитку економіки. І тут, я вважаю, що ми заклали гарний фундамент для економічного зростання і початку, в тому числі модернізації і капітального ремонту країни, розвитку місцевої економіки, в тому числі в рамках децентралізації, коли на місцях є реальні ресурси для створення робочих місць, для модернізації, для конкурентності.

  З іншого боку, нам треба дуже чітко в діалозі між сторонами, а ми маємо угоду спільну з роботодавцями, з профспілками і Уряд, маємо реформувати саму систему зайнятості спільно в інтересах балансу, я б сказав, в першу чергу, тих людей, хто працює, і, беззаперечно, роботодавців.

  Нам треба далі проводити дерегуляції. І я думаю, що те законодавство, яке ухвалив парламент в рамках бюджетного процесу щодо адміністрування податків, значно покращить інвестиційний клімат. І ті наші пріоритети, які ми заклали в бюджет, будуть направлені на відновлення промисловості, української промисловості, розвитку нашого експортного потенціалу і як наслідок – створення робочих місць з нормальною "білою" заробітною платою.

  Тому наше завдання сьогодні, я завершу свій виступ з того, з чого я розпочинав – це питання вищих заробітних плат для українців. Це наш пріоритет: мінімальна зарплата, підвищена вдвічі, має бути вища і середня зарплата. Я вважаю, що наша політика щодо належної оплати праці українців, в тому числі буде сприяти позитивно розвитку національної економіки.

  Тому закликаю всіх, колеги, щоб ми цей головний пріоритет вищих зарплат для українців тримали в фокусі своєї уваги протягом 2017 року. Наше завдання – розвиток економіки, створення робочих місць, отримання людьми нормальної зарплати, сплата чесних податків до бюджету і перерозподіл цих податків, підвищення соціальних стандартів. Так має працювати формула, і я переконаний в тому, що ми заклали всі основи для того, щоб ця формула спрацювала успішно.