• In English
 • Національний контингент у ДР Конго отримав нову вертолітну техніку
  опубліковано 29 грудня 2016 року о 16:45

  Понад 11 місяців особовий склад 18 окремого вертолітного загону виконує завдання Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго. Інтенсивність польотів українських льотчиків на африканському континенті надзвичайно висока. Водночас, керівні документи Місії передбачають і певний ресурс для авіаційної техніки, яку потрібно замінювати після визначених годин нальоту. Наприкінці року, у грудні, з України, військовослужбовці національного контингенту отримали три вертольоти Мі-24 і два Мі-8. Дані машини пройшли повний цикл капітально-відновлювальних робіт на Конотопському авіаремонтному заводі.

  Ротація вертолітної техніки у ДР Конго проходила на аеродромі міста Кісангані, що майже за 500 кілометрів від базового табору українців. 

  «Перебазування на 6 тисяч кілометрів, з України в Конго 5 вертольотів процес не простий, – розповідає заступник командира 18 овз з інженерно-авіаційної служби підполковник Юрій Хромов. – Якщо навіть не враховувати оформлення дозвільних документів з прольоту вантажного літака через повітряний простір декількох країн у неспокійному регіоні, існує безліч технічних особливостей при завантаженні. Наприклад цього разу, вперше з початку ротацій у ДР Конго ми завантажували в АН-124 «Руслан» не 4 вертольоти, як зазвичай, а 5. Якщо за типовою схемою з Мі-24 демонтувати лопаті несучого і рульового гвинта, консолі крила, стабілізатор, то з Мі-8 окрім лопатів і паливних баків довелося знімати хвостову балку. Враховуючи, що стоянка вантажного «Руслана» річ не дешева, усі роботи ми провели дуже швидко. В умовах 40 градусної спеки процес розвантаження-завантаження п’яти машин зайняв близько 8 годин».

  В цілому інженерно-авіаційний склад загону за 4 дні провів демонтажні роботи з вертольотів, день зайняло саме завантаження і 4 дні знадобилося на монтаж новоприбулих машин. Після опробовування та ознайомчого польоту нової техніки на аеродромі Кісангані, льотчики здійснили переліт на базовий майданчик контингенту у місті Гома. Там, одразу по прибутті вертольотів представники Місії провели сертифікацію. А вже наступного дня українська авіаційна техніка була задіяна у багатонаціональній операції Місії.

  Варто додати, що у середині грудня, ще однин літак  з України, Ан-12, доставив майно особовому складу 18 окремого вертолітного загону.