• In English
 • У Міноборони активно впроваджуються нові критерії військової освіти та підготовки фахівців
  опубліковано 28 грудня 2016 року о 16:04

  У Міноборони активно впроваджуються нові критерії військової освіти та підготовки фахівців. Про це сьогодні, 28 грудня, повідомив під час брифінгу голова робочої групи № 1 Підкомітету реформ № 5 Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України, директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський.

  За його словами, на виконання наказу Міністерства оборони України про перевірку організації освітнього процесу, стану підготовки військових фахівців у вищих військових навчальних закладах та Плану роботи, затвердженого Міністром оборони України, робочою групою під керівництвом Першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака в період з жовтня по грудень цього року було вивчено та проаналізовано стан організації та забезпечення освітнього процесу, проблемні питання підготовки військових фахівців у військових вишах. Перевірці підлягали стан справ у Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова, Військовій академії (м. Одеса), Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського та Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. У складі робочої групи працювали фахівці Міністерства оборони та Збройних Сил України, представники Проектного офісу реформ та Ради волонтерів Міністерства оборони України, Громадської ради при Міністерстві оборони України.

  «За результатами роботи буде підготовлено доповідь Міністру оборони України щодо стану військової освіти, проблемних питань підготовки військових фахівців та шляхів їх вирішення. Ці питання стануть предметом обговорення з керівним складом Міністерства оборони та Збройних Сил України», – повідомив генерал-майор Микола Садовський.

  Він також поінформував про реалізацію урядового рішення щодо формування інституту Військово-Морських Сил (м. Одеса) на базі факультету ВМС НУ «Одеська морська академія». Зокрема, вже розроблено спільний наказ Міністерства освіти та науки та Міністерства оборони щодо формування Інституту ВМС, проводиться конкурс на заміщення посад командування та науково-педагогічних працівників, вживаються заходи щодо створення відповідної навчальної матеріально-технічної бази.

  Як підкреслив генерал-майор Микола Садовський, протягом 2016 року на виконання рішень Уряду створено 8 кафедр підготовки офіцерів запасу у різних вишах по всій території України та 7 кафедр медицини катастроф та військової медицини. Підготовлено та проводиться узгодження проектів урядових документів щодо створення кафедр військової підготовки в Державному університеті телекомунікацій, Київському національному економічному університеті Вадима Гетьмана та Херсонському державному університеті.

  Також активно продовжується робота щодо розвитку та вдосконалення навчально-матеріальної бази ВВНЗ та ВНП ВНЗ шляхом забезпечення новими зразками озброєння та військової техніки, сучасними навчально-тренувальними системами і комплексами, тренажерно-імітаційними засобами.

  «Станом на 20 грудня до військових вишів вже поставлено 16 комплексних динамічних тренажерів (БМП-2, БТР-4Е), а електронні лазерні тири поставлені та встановлені у всіх ВВНЗ та майже на всіх кафедрах підготовки офіцерів запасу. Окрім цього, продовжується створення системи дистанційного навчання та підвищення кваліфікації військовослужбовців у ВВНЗ та ВНП ВНЗ», – зазначив він.

  Серед інших напрацювань керівник робочої групи назвав розгортання та подальший розвиток мовної підготовки та системи вивчення іноземних мов військовослужбовцями та працівниками ЗС України, а також продовження співпраці з провідними військовими навчальними закладами іноземних держав в рамках програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (програма DЕЕР).

  «В рамках цієї програми розгортається підготовка професійного сержантського складу. Також опрацьовано питання з НАТО щодо продовження програми DЕЕР до 2020 року», – зазначив генерал-майор Микола Садовський.