• In English
 • Головний показник якості бойової підготовки - спроможність частин до виконання бойових завдань, - Віктор Муженко
  опубліковано 24 грудня 2016 року о 10:06

  Існуюча система підготовки військ, включно з роботою навчальних центрів та вищих військових навчальних закладів, має бути гармонізована з урахуванням реальних потреб у комплектуванні бойових частин кваліфікованим особовим складом, адже головним показником результативності такої системи є боєздатність підрозділів.

  На цьому у п’ятницю, 23 грудня, під час наради з керівниками органів військового управління та військових навчальних закладів наголосив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії Віктор Муженко.

  «Основна одиниця виміру ефективності всієї системи підготовки військ – це кількість боєздатних частин. Не кількість людей або військової техніки – це є важливим, але недостатнім. Головним є спроможність військової частини виконувати поставлені завдання», – наголосив генерал армії України Віктор Муженко.

  Він поставив конкретні завдання щодо організації підготовки фахівців, потреба у яких найбільш відчутна у військах, зокрема, водіїв та інструкторів. Головне навантаження у цій роботі лягатиме на навчальні центри Збройних Сил, які мають привести свою організаційно-штатну структуру у відповідність до виконання такого завдання. Зокрема, як наголосив Головнокомандувач, профільні навчальні центри, які працюють в інтересах видів Збройних Сил, мають створити або розвинути власні сертифіковані структури підготовки водіїв та їхньої допідготовки до бойових спеціальностей.

  Генерал армії України Віктор Муженко окремо наголосив, що кожен військовослужбовець, який успішно пройшов навчання, має отримати професійний сертифікат, який враховуватиметься під час його подальшої служби, а також після звільнення військовослужбовця надаватися у військові комісаріати для формування відповідного мобілізаційного резерву за військовим спеціальностям.

  «Краще менше, але краще. Завдання наступного року – зосередитися на підготовці професійно підготовленого військовослужбовця з високим рівнем мотивації. Якщо людина не має таких якостей або ухиляється від участі в АТО – такі військовослужбовці будуть звільнені», – підкреслив начальник Генерального штабу Збройних Сил України.

  Він звернув увагу присутніх на необхідність координації програм та методик усіх без винятку навчальних закладів Збройних Сил із реальними потребами військ. Це стосується як навчальних центрів, так і вищих ВНЗ, які мають забезпечити систему стажування курсантів або слухачів на командних посадах у бойових частинах. Відповідні пропозиції мають бути розроблені до середини січня, коли у ЗС України розпочнеться новий навчальний рік. 

  За словами генерала армії України Віктора Муженка, у наступному році інтенсивність бойової підготовки та кількість навчань різного рівня й надалі зростатиме, відповідно до оперативних потреб Збройних Сил.