• In English
 • Лілія Гриневич обговорила з послом США зміни в сфері освіти України та подальшу співпрацю
  опубліковано 23 грудня 2016 року о 18:56

  Реформу «Нова українська школа», а також розвиток академічної мобільності та співпрацю з USAID (United States Agency for International Development) Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обговорила з Послом США в Україні Марі Л. Йованович під час зустрічі. Це був перший візит пані Йованович до Міністерства освіти і науки України після її призначення.

  «Підтримка, яку ми отримуємо від американської сторони, має важливе значення для наших зусиль з проведення реформи і розвитку освіти. Ви вже знаєте багато про Україну, але я сподіваюся, що наша сьогоднішня зустріч дасть вам ширше розуміння змін в системі освіти», – зазначила Лілія Гриневич.

  Вона детально розказала, які зміни чекають українську середню освіту в зв’язку з впровадженням Нової української школи, а також подякувала посольству США і USAID за запуск та підтримку спільних освітніх проектів у 2016 році.

  Зокрема, йдеться про пілотний проект щодо вступу в магістратуру за спеціальністю «Право» з використанням технологій ЗНО, що проходив у 9 українських університетах під час вступної кампанії цього року.

  «Для нас цей проект важливий не лише з точки зору підвищення якості вищої освіти в Україні, а й з огляду на виховання суспільства з нульовою толерантністю щодо корупції. Для того, щоб викорінити це явище з українського суспільства нам, в першу чергу, потрібно мати висококваліфікованих та чесних юристів», – зазначила очільниця МОН.

  Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який також був присутній на зустрічі, зазначив, що програма обміну школярів «FLEX» є дуже важливою для України і було б добре поширити цю практику на українських вчителів, які хочуть ознайомитися з освітньою системою США.

   

  Довідково

  Проект «Справедливе правосуддя» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і працює в Україні з жовтня 2011 року. Проект розроблений з метою продовжити ініціативи, впроваджені проектом USAID «Україна: верховенство права (UROL), який діяв з 2006 до 2011 року.