• In English
 • Україна звернулася із закликом щодо включення до сфери діяльності відповідних мандатів ООН проблеми сексуального насильства в тимчасово окупованих Росією регіонах
  опубліковано 21 грудня 2016 року о 13:37

  З такою заявою виступив у вівторок заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця під час участі у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку на тему «Торгівля людьми в умовах конфліктів», які пройшли під головуванням Прем’єр-міністра Іспанії М.Рахоя.

  «Я би хотів повторно озвучити звернення української сторони щодо включення до сфери діяльності відповідних мандатів Організації проблеми сексуального насильства на тимчасово окупованих РФ українських територіях. Особливо важливим у цьому контексті є необхідність фіксувати документально випадки сексуального насильства, оскільки на територіях, підконтрольних бойовикам, відсутні українські правоохоронні органи і неможливо збирати доказову базу про випадки сексуального насильства», - заявив представник України на відкритих дебатах.

  Заступник Міністра також додав, що ухвалена 19 грудня Генеральною Асамблеєю резолюція щодо прав людини в тимчасово окупованому Криму надає необхідні повноваження ООН для того, щоб практично примушувати Російську Федерацію виконувати свої обов’язки країни-окупанта, як вона визначена у згаданій резолюції.

  Сергій Кислиця також підкреслив, що Україна рішуче підтримує міжнародні зусилля, спрямовані на протидію й попередження повного спектру порушень прав людини і зловживань в умовах збройних конфліктів і в постконфліктних ситуаціях.

  За підсумками дебатів Рада Безпеки ухвалила резолюцію 2331 (2016) з проблематики торгівлі людьми в умовах конфлікту, одним із співавторів якої стала Україна. Особливий наголос у документі зроблено на питанні використання сексуального насильства як форми терористичної діяльності та фінансування тероризму.