• In English
 • Регіони презентували проекти госпітальних округів, маршрути пацієнтів та обговорили досвід реімбурсації 2012-2014 років
  опубліковано 20 грудня 2016 року о 17:04

  За ініціативи МОЗ України, за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Швейцарського бюро співробітництва у Києві стартував масштабний захід за участі керівників медичної галузі всіх регіонів країни. Обговорювали практичні кроки впровадження реформи охорони здоров’я в 2017 році.

  На рівні Уряду вже ухвалені концепції, які закладають засади медичної реформи. Разом з тим їх впровадження залежить від влади на місцевому рівні. Управлінців попросили озвучити побажання та дати своє бачення щодо впровадження реформ на місцях.

  «Сьогоднішня зустріч кардинально відрізняється від попередніх, адже раніше презентували реформи, не маючи взаємодії з регіонами, - зазначила в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун. Ми починаємо новий формат взаємодії Міністерства з регіонами. Замість того, аби ми вам розповідали, що ви маєте робити, ми разом будемо цей план писати. Ви самі будете планувати і самі будете вирішувати, як у вашому регіоні працюватиме реформована система».

  Доктор Супрун подякувала експертам Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за допомогу в налагодженні комунікації між МОЗ і регіонами та відзначила, що результат реформування напряму залежатиме від діалогу центральної та регіональної влади.

  Під час секцій працювали над розробкою календарного плану впровадження реформи фінансування первинної допомоги в регіонах. Особливу увагу звернули на питання кадрів, особливості медичної інфраструктури, у тому числі оснащення лікарів та забезпечення комп’ютерами. Також обговорили можливі варіанти маршруту пацієнтів у випадку складних станів.

  Учасники наради презентували проекти госпітальних округів, які планується створити в рамках реформи, зокрема, їхні межі, склад лікарень інтенсивного лікування І та ІІ рівнів, що входитимуть до числа округу.

  Окрему панельну дискусію присвятили аналізу позитивного і негативного досвіду реалізації проекту з реімбурсації лікарських засобів для людей з гіпертонічною хворобою в 2012-2014 роках, а також конкретним пропозиціям щодо адміністрування проекту «Доступні ліки» на рівні області у 2017 році.

  Засідання робочих груп триватиме 20 та 21 грудня та передбачає презентацію комунікаційних стратегій щодо впровадження реформ та налагодження комунікації між управліннями охорони здоров’я, медичними працівниками та громадою та створення системи громадського здоров’я.

  Крім того, будуть обговорюватися питання здоров’я матері та дитини, ризики та шляхи вирішення проблем первинної медичної допомоги дітям, вагітним, породіллям в умовах реформування системи.

  Фінальним підсумком роботи стане погодження меж госпітальних округів та напрацювання представниками регіонів покрокового плану практичних дій, що втілюватимуться в наступному 2017 році.

  Про підсумки засідання робочих груп проінформуємо додатково.