• In English
 • ЄС залишається одним із пріоритетних партнерів в аграрній сфері, - Ольга Трофімцева
  опубліковано 19 грудня 2016 року о 10:42

  Необхідно використовувати нові можливості, які надає нам Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС. І це не лише збільшення товарообігу, яке ми вже сьогодні спостерігаємо. Український та європейський бізнес мають працювати спільно для відкриття третіх ринків та використовувати ефекти кумуляції, які випливають із «багатокутників» вільної торгівлі.

  Про це заявила заступник Міністра агарної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час зустрічі Першого віце-прем’єр міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з послами держав - членів Європейського Союзу в Україні та Головою Представництва ЄС в Україні.

  «Європейський Союз є другим за величиною торговельним партнером України в галузі сільського господарства. В регіональній структурі аграрної торгівлі частка країн ЄС становить майже 32%. Укладена Угода про вільну торгівлю надає нові можливості не лише для торгівлі, але й для спільних інвестиційних проектів. Як представники уряду, ми маємо зблизити український та європейський бізнес для спільної роботи, в тому числі на третіх ринках», - розповіла Ольга Трофімцева та додала, що саме тому Міністерство аграрної політики активно співпрацює з Міністерством економічного розвитку і торгівлі в галузі організації торговельних місій, бізнес-форумів та інших B2B заходів з країнами ЄС.

  За словами Ольги Трофімцевої, більш ніж 78% від іноземних інвестицій до українського аграрного сектору надходять з країн ЄС. Заступник Міністра також подякувала послам країн-членів ЄС за програми технічної допомоги в адаптації українського законодавства в галузі безпечності та якості продуктів харчування, санітарних та фітосанітарних регулювань відповідно до наших зобов’язань в рамках Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Трофімцева наголосила, що цей напрямок роботи залишається одним з найбільших викликів в реалізації даної Угоди.

  Довідково

  Зовнішньоторговельний обіг між Україною та країнами ЄС за 10 місяців 2016 року склав $ 4 897,8 млн, що на 8,7% більше, ніж за той же період минулого року. Найбільшу частку у зовнішньоторговельному обігу між Україною та країнами ЄС мають: Іспанія – 14,7%, Польща – 14,3%, Нідерланди – 13,9%, Італія – 12,8%, Німеччина – 10,3%, Франція – 8,6%, Бельгія – 3,2%, Великобританія – 3,1%, Португалія – 2,7%, Румунія – 2,3%, Угорщина – 2% та Греція – майже 2%. Експорт до ЄС склав $ 3 323,8 млн, а імпорт з країн ЄС - $ 1 574 млн.