• In English
 • Професійна робота сержантів з підготовки особового складу дозволяє зберігати солдатські життя, - генерал армії України Віктор Муженко
  опубліковано 16 грудня 2016 року о 15:39

  Кваліфікована і професійна робота сержантського і старшинського складу з всебічної підготовки особового складу в умовах, коли Збройні Сили беруть участь у бойових діях із захисту Батьківщини, дозволяє зберігати солдатські життя. На цьому акцентував начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко під час зустрічі з учасниками зборів сержантського і старшинського складу, які протягом трьох днів проходили на базі Навчального центру Сухопутних військ ЗС України “Десна”.

  «Визначення індивідуального рівня підготовки не було головною метою даного заходу. Збори надали можливість виявити проблемні питання, які виникають в ході підготовки особового складу і його готовності до виконання завдань. Не хочу повторювати прописні істини, але всім вам відомо – чим вищий є рівень бойової підготовки солдата, тим вищими є його шанси зберегти життя і виконати завдання», – наголосив генерал армії України Віктор Муженко.

  Він зазначив, що в сучасних умовах сержанти успішно виконують обов’язки із управління підрозділами на посадах молодших офіцерів.

  «Є багато прикладів, коли сержанти достатньо ефективно і грамотно виконують обов’язки на посадах командирів взводів, на офіцерських посадах. Проте, якщо сержант виконує обов’язки командира взводу за вакантною посадою, він повинен отримувати кошти, як командир взводу із посадовим окладом за штатною категорією. Хочу почути від вас, як це виконується на практиці», – сказав начальник Генерального штабу ЗС України.

  Він наголосив, що метою цих зборів також є заслуховування пропозицій з військ та за участі вищого керівного складу Збройних Сил визначити шляхи їх вирішення.

  «Для нас є важливим пряме спілкування, або комунікація з сержантським складом, для того, щоб розуміти, наскільки ефективно ті чи інші вказівки виконуються у військах, і які є проблеми з реалізацією відповідних рішень», – зауважив генерал армії України Віктор Муженко.

  Виходячи з цього, він відмовився від «традиційного» формату доповіді перед особовим складом та близько двох з половиною годин спілкувався з учасниками зборів у формі прямого діалогу. Це дозволило підняти та обговорити більшість питань, з якими стикаються війська – від організації бойової підготовки та обладнання місць постійної дислокації до справедливості у визначенні розміру грошового утримання сержантського складу та військовослужбовців за контрактом залежно від їхнього фахового рівня та участі в АТО.

  Деякі питання вирішувалися буквально по ходу розмови, адже на зустрічі з сержантами були присутні командувачі військ (сил) та оперативних командувань, представники Генерального штабу Збройних Сил України, які відповідають за організацію бойової підготовки, забезпечення військ озброєнням та військовою технікою, засобами зв’язку, за кадрову політику та фінансове забезпечення тощо.

  Генерал армії України Віктор Муженко нагородив кращих сержантів Збройних Сил України грамотами та почесними нагрудними знаками за зразкові виконання обов’язків.