• In English
 • Відбулася перша нарада заступників міністрів з євроінтеграції за участі Посла ЄС в Україні
  опубліковано 15 грудня 2016 року о 18:22

  Під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе відбулася нарада заступників міністрів із євроінтеграції за участі Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Х`юґа Мінґареллі, співробітників Представництва, а також керівників різних проектів технічної допомоги ЄС Україні. 

  Підбиваючи підсумки року в частині європейської інтеграції, Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що на жаль, результати не настільки позитивні, як очікувалося. Однак за перші 9 місяців 2016 року товарообіг між Україною та ЄС зріс на 7,5%, а експорт українських товарів до ЄС – на 4,4%. Частка ЄС в українському експорті становить 37,7%.

  «Дуже великий обсяг наших зобов`язань буде виконано через ухвалення проектів законів, які перебувають на розгляді у Парламенті. Уряд робить усе можливе для адвокатування цих законодавчих актів. Ми сподіваємося, що ЄС братиме активну участь у цьому процесі», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Сьогоднішня нарада стала першою, що започатковує регулярні, принаймні, щоквартальні зустрічі з Головою Представництва ЄС. Х'юґ Мінґареллі висловив сподівання на плідну роботу заступників міністрів з євроінтеграції, а також ефективну координаційну роль Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Учасники наради домовилися виокремити спільні пріоритетні завдання на найближчий час.

  Х'юґ Мінґареллі зазначив, що недостатньо лише ухвалити необхідне законодавство, – потрібно його імплементувати. Говорячи про вплив Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, пан Мінґареллі сказав, що в ній є річ, яка може змінити життя кожного громадянина України. Це – економічна частина Угоди. «Ми тут для того, щоб допомагати вам і впевнитися, що ви маєте усі необхідні ресурси», – наголосив Голова Представництва ЄС в Україні.