• In English
 • Для спеціалістів у сфері держсанепіднагляду організовано нараду-семінар з актуальних питань реалізації політики у сфері санітарного законодавства
  опубліковано 14 грудня 2016 року о 19:24

  Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для спеціалістів територіальних органів Держпродспоживслужби у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства організувала проведення наради – семінару «Актуальні питання з реалізації державної політики у сфері санітарного законодавства. Аналіз і управління ризиками у сфері безпеки середовища життєдіяльності людини». Нарада-семінар проходитиме 14-15 грудня 2016 року за участю представників провідних профільних науково-дослідних інститутів.

  На нараді – семінарі обговорюються актуальні питання щодо реалізації державної політики у сфері санітарного законодавства, аналізу і управління ризиками у сфері безпеки середовища життєдіяльності людини.

  Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, який взяв участь у зазначеному заходів, звернув увагу учасників на те, що в результаті оптимізації центральних органів виконавчої влади Держпродспоживслужба успадкувала функції Держсанепідслужби України, зокрема в частині здійснення державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

  Санітарне законодавство не піддавалось системній модернізації вже кілька десятиліть, а з 01 січня 2017 року акти санітарного законодавства, видані центральними органами виконавчої влади Української РСР та СРСР, в тому числі їх посадовими особами, взагалі втрачають чинність та будуть визнані такими, що не застосовуються на території України.

  «Питання перегляду санітарного законодавства і його комплексної гармонізації з європейським сьогодні є, як ніколи, актуальним. Ми стоїмо перед великими викликами, і наше спільне завдання дати гідну відповідь на ці виклики», -  зазначив Володимир Лапа.

  До швидкого і комплексного вдосконалення санітарного законодавства спонукає спрямованість державної політики на мінімізацію втручання держави і її посадових осіб в діяльність бізнесу, перенесення відповідальності за результати такої діяльності від дозвільних та контролюючих органів на самих суб’єктів господарювання, а також те, що зміна повноваження органів виконавчої влади не можлива без законодавчого врегулювання цих повноважень.

  Прийняття зареєстрованих у Верховній Раді депутатських законопроектів, зокрема проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та їх діяльності у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення» (реєстр. № 5134-1), значною мірою врегулює ці взаємовідносини та сприятиме належному функціонуванню відповідних органів, на які покладено функції щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення та державного нагляду у даній сфері.

  За словами Голови Держпродспоживслужби, важливо, щоб потребу запровадження сучасних вимог і підходів розуміли всі спеціалісти служби. «Всеохоплююча стратегія імплементації законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів розрахована до 2021 року, і теоретично до того часу ми повинні мати у зазначеній частині праобраз Європи в Україні. Але встановити те чи інше регулювання – це лише половина справи. Друга половина – мати можливість виконувати його», - підкреслив Володимир Лапа.

  Він наголосив, що подібні зустрічі  повинні бути системними, бо це дозволяє налагодити процес обміну досвідом та сформувати фаховий кадровий потенціал.