• In English
 • Прем'єр-міністр вимагає від правоохоронної системи адекватного реагування на незаконні операції в спиртовій галузі
  опубліковано 14 грудня 2016 року о 13:04

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернеться до Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Державної фіскальної служби перевірити операції, що проводилися щодо контрафактного «лівого» спирту на державних підприємствах.

  Так Глава Уряду прокоментував інформацію Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового щодо можливих організаторів пікетів під будівлями Уряду в середу, причетних до виробництва контрафактного спирту на підприємствах корпорації ДП «Укрспирт».

  «Я вимагаю того, щоби правоохоронна система адекватно реагувала на злочинні угрупування. Я сьогодні звернуся до Служби безпеки України, МВС, податкової [служби], щоби подивилися на усі ті операції, які вони [організатори пікетів] проводили з «чорним лівим» спиртом», - заявив Володимир Гройсман.

  За 4 місяці роботи нового керівництва ДП «Укрспирт» запрацювало 8 нових заводів (кількість зросла з 12 до 20), обсяги виробництва спирту зросли в 1,8 раза до 944,1 тис. дал. У грошовому еквівалентні це щомісяця додатково 250 млн грн, що перейшли з «чорної» частини ринку в «білу». Цей показник за 4 місяці - максимальний за 4 роки.

  «250 млн грн вони крали з державного бюджету щомісячно. Можете уявити, скільки сотень мільйонів доларів вони на цьому питанні заробили», - зазначив Володимир Гройсман.

  За його словами, підприємства ДП «Укрспирт» «використовувалися для того, щоб «гнати чорний лівий» спирт, потім його перепродавати на чорному ринку, і ці десятки мільйонів доларів класти собі в кишеню».

  «Ми не будемо на це заплющувати очі. Ми вважаємо, що кожне державне підприємство має працювати на державний бюджет, а кошти, які ми заробляємо в державний бюджет, мають бути направлені на заробітні плати, пенсії, дороги, ліки і так далі. Це наше з вами завдання», - підкреслив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду наголосив на необхідності забезпечення абсолютної відкритості роботи підприємств ДП «Укрспирт» та закликав ЗМІ приділяти особливу увагу цим підприємствам.

  «Усе суспільство має знати, що реально де відбувається. Бо у нас «водити хороводи» - це вже професійний вид спорту: завозять автобусами, платять гроші - це окремий вид бізнесу», - підкреслив він.

  Прем’єр-міністр зауважив, що відкритий та готовий вирішувати проблеми шляхом відкритого обговорення разом із засобами масової інформації.

  «Створювати тиск, щоб хтось приховував тіньові схеми - ми на це йти не будемо. Це принципова позиція. Кожна гривня має йти в бюджет. Хто це розуміє - хай працює, хто ні - той наш ворог. Ми будемо з ними воювати і будемо перемагати», - наголосив Глава Уряду.