• In English
 • У Мінприроди обговорили можливість впровадження інноваційних методів сталого туризму в національних парках
  опубліковано 13 грудня 2016 року о 17:14

  12 грудня 2016 року вперше в Міністерстві екології та природних ресурсів України під головуванням заступник Міністра Миколи Кузьо проходила Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційний менеджмент сталого туризму в національних парках.

  Під час конференції, в якій взяли участь близько 60 учасників з різних куточків України та 8 представників з Республіки Польща, обговорювали правові аспекти та законодавчі акти з охорони навколишнього середовища в ЄС та США, моніторинг сталого використання рекреаційних ресурсів національних парків і прилеглих територій.

  Проведення заходу такого рівня стало чудовою можливістю для українських та польських фахівців обмінятися досвідом із питань збереження природи та розвитку екологічного (зеленого) туризму.

  Присутні на науковій конференції представники Університету туризму та екології (Республіка Польща) і Представництва Польської академії наук в Києві обговорили із працівниками установ природно-заповідного фонду, наукових, освітніх та громадських організацій з України та науковцями Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління перспективи співпраці у галузі охорони природи між Республікою Польща та Україною.

  Учасники конференції домовилися про подальше тісне українсько-польське співробітництво в природоохоронній галузі, а саме: організувати ряд заходів з вивчення можливостей українських національних природних парків щодо впровадження еко-туризму з урахуванням польського досвіду.

  Крім того, домовилися розпочати підготовку спільного пілотного проекту з розвитку екотуризму та рекреації у національних природних парках. Його мета - підвищити інтерес громадськості до екологічного туризму в національних парках в Україні.

  У найближчих планах - проведення тренінгів та навчання фахівців національних природних парків України на базі Університету туризму та екології (Республіка Польща).