• In English
  • Держава потребує прозорого фінансування ветеранських організацій, - Мінсоцполітики
    опубліковано 12 грудня 2016 року о 18:35

    Держава потребує прозорого фінансування ветеранських організацій. Про це заявила начальник Управління у справах ветеранів та учасників АТО Олександра Тарасова під час засідання “круглого столу” на тему: “Про зміни до фінансування ветеранських громадських об'єднань”. У заході також взяли участь представники Світового Банку, держслужби у справах ветеранів, ветеранських організацій та представники грантодавців.

    У вступному слові Олександра Тарасова поінформувала присутніх про актуальність змін до порядку фінансування ветеранських громадських об’єднань та нові механізми, які зроблять систему прозорою та ефективною. „До цього часу фінансування відбувалося за непрозорою схемою з високими корупційними ризиками, коли громадські організації отримували фінансування, фактично, без жодних на те підстав”,- заявила Олександра Тарасова, і додала, що саме тому необхідно перейти від фінансування установ до фінансування проектів із соціального захисту ветеранів. Так, за її словами, пропонується запровадити прозору конкурсну систему отримання державного фінансування на конкретні проекти. Це забезпечить відкритість процесу та практичний ефект від заходів – адже переможець конкурсу має довести спроможність втілити проект у життя.

    Під час обговорення зазначених змін відбулась гостра дискусія між представниками Мінсоцполітики та ветеранських організацій учасників АТО з однієї сторони, та представниками ветеранських організацій, які існують та діють за чинними правилами вже тривалий час, з іншої. Усі висловлені учасниками круглого столу зауваження та пропозиції були зафіксовані розробниками змін, та будуть взяті до уваги при подальшій роботі над проектом. Міністерство соціальної політики і надалі працюватиме над виробленням єдиної позиції, яка відображатиме інтереси усіх громадян та відповідатиме чинному законодавству України.