• In English
 • Танзанійський ринок має цікаві ніші для українських товарів,- Ольга Трофімцева
  опубліковано 12 грудня 2016 року о 09:50

  Українські виробники мають великі можливості для експорту на ринки Танзанії добрив, сої, продуктів переробки і бобових. Також танзанійці зацікавлені у постачаннях з України малої сільськогосподарської техніки та обладнання для переробки аграрної продукції. 

  Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства  Ольга Трофімцева після зустрічі з Міністром промисловості, торгівлі та інвестицій Танзанії паном Чарльзом Мвіджаге (Charles J.P. Mwijage), в рамках торговельної місії до країн Африки.

  «За умови позитивного розвитку виробництва та переробки молока в Україні, постачання сухого молока на ринок Танзанії може бути перспективним. Великий попит матиме борошно, м'ясо, добрива, у тому числі органічні, а також обладнання для переробки»,- підкреслила Ольга Трофімцева.

  Разом з танзанійським колегою Ольга Трофімцева та Торговий представник України Наталя Микольська мали можливість відвідати національну промислову виставку й оглянути асортимент товарів, у тому числі, сільгосптехніку та продукти харчування, що виробляються місцевою промисловістю. "Українським виробникам продуктів харчування також потрібно звернути увагу на продовольчу виставку FOODAGRO AFRICA, яка відбудеться 22-24 серпня 2017 року та яка є найбільшою профільною виставкою в регіоні Східної Африки з понад 20 тис. учасників, у тому числі - понад 500 іноземних компаній", - відмітила заступник Міністра.

  Окрім зустрічі в міністерстві, учасники делегації, серед яких і представники українського бізнесу, провели зустрічі з керівництвом Бюро стандартизації Танзанії та Танзанійською службою контролю продуктів і медикаментів. Українська бізнес сторона зі свого боку мала безпосередню можливість поставити питання щодо системи регулювання вимог до безпечності продуктів харчування, стандартизації, імпортних та дозвільних процедур.

  «Ринок Танзанії, звичайно, є дуже непростим для роботи на ньому. Він має свою специфіку і свої правила. Але, завдяки зонам вільної торгівлі та митним домовленостям між африканськими країнами від Каїру до Дар-ес-Саламу, він дає можливість виходу на швидко зростаючий ринок з понад 500 млн споживачів», - додала Ольга Трофімцева.

  Довідково:

  Товарообіг між Україною та Об'єднаною Республікою Танзанія склав $ 8 537 тис., з яких експорт склав - $ 186 тис, а імпорт - $8 млн 351 тис.

  Україна експортувала:

  алкогольну продукцію – 226 тонн на суму $ 144 тис.;

  вермути – 19 тонн на суму $ 13 тис.;

  вина виноградні натуральні – 18 тонн на суму $12 тис.;

  соєву макуху – 22 тонни на суму $11 тис.;

  пиво – 19 тонн на суму $6 тис.

  Основними продуктами імпорту були:

  тютюнова сировина  – 1,7 тис. тонн на суму $ 7,9 млн;

  чай – 49 тонн на суму $256 тис.;

  насіння для сівби – на $ 83 тис.;

  перець сушений, мелений – 12 тонн на суму $ 50 тис.;

  кава – 14 тонн на суму $48 тис.;

  горіхи кокосові, бразильські, кеш’ю – 5 тонн на суму $36 тис.