• In English
 • Сьогодні у 41 об'єднаній громаді проходять перші вибори, - Геннадій Зубко
  опубліковано 11 грудня 2016 року о 10:43

  Сьогодні, 11 грудня,  відбуваються перші вибори у 41 ОТГ, в яких беруть участь 133 місцеві громади. Наразі вибори відбуваються у 13 областях країни. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

  На своїй сторінці у Фейсбук  він написап: «Election Day! Час обирати нових лідерів нової системи управління! У великій і дружній Україні поповнення. Сьогодні святкуємо День народження 41  об'єднаної територіальної громади. За тиждень вибори голів пройдуть ще у 143-х. Можливо, для більшості з нас це просто цифри, але для жителів новоутворених громад це нова точка відліку, нові фінансові можливості, зовсім інший підхід до планування та управління. Попереду непростий шлях змін. Вірю, що правильний вибір сьогодні беззаперечно приведе до успіху завтра».

  Геннадій Зубко поінформував, що найбільша кількість об’єднаних громад сьогодні обирає своїх голів на Вінниччині – сім  ОТГ. По п’ять об’єднаних громад пішли на перші вибори на Волині, у Запорізькій, Миколаївській і Чернігівській областях. На Херсонщині – голосують мешканці чотирьох ОТГ, на Дніпропетровщині – трьох, на Буковині – двох. По одній ОТГ обирають владу на Одещині, Полтавщині, Рівненщині, Тернопільщині та Харківщині. 

  Також Віце-прем’єр-міністр нагадав, що 18 грудня відбудуться вибори ще у 143 ОТГ в 22 областях України. «На наступну неділю найбільша кількість виборів запланована на Житомирщині – у 22 ОТГ. На Дніпропетровщині – у 15 ОТГ, на Миколаївщині і Сумщині – у 14. Крім того, раніше протягом 2016 року перші вибори відбулися у 25 ОТГ. Це означає, що 209 громад з 1 січня 2017 року зможуть вступити у прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом, отримати додаткові повноваження та ресурси – ті реальні інструменти для розвитку, які громадам дає реформа децентралізації», - зазначив Геннадій Зубко.

  Нагадаємо, У 2015 році перші вибори провели 159 громад, які у 2016 році отримали прямі міжбюджетні відносини. До кінця 2016 року, після проведення перших виборів в ОТГ, в Україні буде 368 об’єднаних територіальних громад: 205 сільських, 113 селищних та 50 міських.