• In English
 • Міністр культури України Євген Нищук долучився до Всеукраїнського діалогу "Principium"
  опубліковано 10 грудня 2016 року о 13:21

  У Львові за студентської ініціативи Українського Католицького Університету (УКУ) «Великого бажайте» проходить ІІ Всеукраїнський діалог “Principium”, на якому українська молодь шукає шляхи творення простору довіри між різними верствами українського суспільства. 

  “Ми будуємо суспільство діалогу” – саме під таким гаслом протягом 8-10 грудня відбувається форум, до якого долучаються фахівці з культурного, політичного та соціального середовища.

  “Разом ми шукаємо шляхи до подолання комунікаційних бар’єрів та стереотипів. Творимо нові проекти, а також формуємо середовище молодої еліти, поширюємо простір довіри між українцями. Особливістю цьогорічного діалогу є те, що до нас завітає українська молодь зі Сходу України для обговорення сучасних проблем”, – кажуть організатори заходу. 

  Перед Міністром культури України Євгеном Нищуком у дні, коли всі згадують початок доленосних подій трирічної давнини, студенти підняли тему Революції Гідності – “Точка відліку - Євромайдан”. А саме обговорили перспективи культури, освіти та медіа після Революції, те, як має змінитися українець, чим для народу мають стати культура, освіта та медіа і над чим ще варто попрацювати. 

  “У контексті таких історичних подій кожному знас необхідно робити висновки, аналізувати їх. Я дякую, що тема Революції Гідності знову виникає у подібних дискурсах. Це надзвичайно важливо, бо в останній час я бачу тенденцію зумисно нівелювати її здобутки, затирати з пам’яті події. А цього не можна допускати!” – сказав Євген Нищук.

    “Зараз, через складну ситуацію в країні, нам часом намагаються навязати думку, що “скрізь зрада” і “для чого все це було?”. Та ці хлопці, Герої Небесної Сотні, вони не жертви – вони місіонери, ці люди великі герої. Їх не можна переводити у категорію просто оплакуваних жертв, навпаки – вони мають стати символом, на якому виховуватиметься наступне покоління, ми маємо обговорювати, розуміти, чому вони це зробили, що ними керувало, чим вони були одержимі. Розрізняти справжнє від надуманого, правдиве від провокацій та продовжувати той поступ на благо України, який розпочали вони”, - зазначив він.

  Спікерами форуму також стали журналіст Мирослава Гонгадзе; політичний та громадський діяч Олег Рибачук; правозахисник, публіцист, член-засновник Української Гельсінської групи Мирослав Маринович; народний депутат, голова комітету ВРУ з культури та духовності Микола Княжицький; віце-президент Міжнародної торгової палати ICC-UKRAINE Тарас Демкур; актор, режисер фільму «Хайтарма» Ахтем Сеїтаблаєв; громадський активіст, співзасновник ініціативи Крим SOS Алім Алієв та інші відомі українці.  

  Всеукраїнський діалог пройшов у форматі форуму та поділився на дві частини: лекційно-дискусійну і практичну. Під час обговорення підімалися теми відсутності довіри між різними інститутами та верствами суспільства - «Без довіри закони не діють»; про роль діаспори і світового українства в розвитку і становленні громадянського суспільства в Україні - «Українці світу/світ українців»; значення «покоління незалежності» в сучасному світі та об’єднання його задля формування пропозиції для розвитку України - «Будьте реалістами – вимагайте неможливого»; роль медіа, освіти та культури у формуванні свідомості українського соціуму та їхній вплив на соціокультурні процеси.