• In English
 • Володимир Гройсман щодо закону про спецконфіскацію: Справа честі Парламенту та Уряду повернути вкрадені 1,5 млрд доларів до державного бюджету
  опубліковано 09 грудня 2016 року о 11:31

  Закон про спецконфіскацію має бути якнайшвидше проголосований Парламентом, що дозволить повернути 1,5 млрд доларів, здобутих злочинним шляхом колишніми високопосадовцями, до державного бюджету. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у п'ятницю.

  "Ми підтримували і підтримуємо, і вважаємо, що нам треба якомога швидше проголосувати цей закон і повернути гроші в державний бюджет, - заявив Володимир Гройсман. - Я вважаю, що справа честі українського Парламенту, українського Уряду повернути гроші, які були вкрадені, до державного бюджету. Ці кошти мають слугувати Україні і українцям".

  Уряд розробив закон, який дає можливість врегулювати питання повернення до державного бюджету арештованих 1,5 млрд доларів і готовий вносити до нього зміни або доповнення, якщо український Парламент вважає це за потрібне, зазначив Прем’єр-міністр.

  "Нас цікавить відновлення справедливості у абсолютно правовий спосіб", - підкреслив він.

  Володимир Гройсман зауважив, що арештовані 1,5 млрд доларів мають бути повернуті туди, де вони були вкрадені, - до державного бюджету.

  "Ми ніколи не думали, що хтось може вкрасти 1,5 млрд доларів. І тому зараз потрібно це питання врегулювати відповідним законом, щоби ми могли повернути ці кошти туди, де вони були вкрадені - вкрадені в державного бюджету, у громадян України. Це наш святий обов'язок ", - наголосив він.

  Прем’єр-міністр зауважив, що деякі політики не хочуть підтримувати цей закон, пояснюючи тим, що він нібито містить корупційні чинники.

  "Які це корупційні чинники? А може, навпаки, вони не голосують, тому що там немає корупційних чинників? А може, навпаки, вони не голосують, тому що пообіцяли комусь не голосувати? А може, навпаки вони підтримують тих, хто хоче "видурити" ці гроші з бюджету, зняти арешт, вивести за кордон? У мене питання, і я маю на ці питання відповіді", - підкреслив Володимир Гройсман.