• In English
 • Володимир Лапа: Той, хто каже, що в Україні реформи затрималися, робить це необґрунтовано
  опубліковано 09 грудня 2016 року о 10:44

  Нова служба відбулася, і це факт. Хоча процес йшов складно. Подібна модель об’єднання, у першу чергу ветеринарної та санітарної служб, а у деяких випадках захист прав споживачів, зараз запроваджується або планується у більшості країнах, у тому числі європейських. У цьому контексті ми, певною мірою навіть пішли «попереду світу», - наголосив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа і інтерв’ю Аграрному інформаційному агентству Agravery.

  «Однак цей процес не може бути швидким. Для прикладу, у Польщі, яка також уже кілька років планує об’єднати дві служби, досі не почали цього. Тобто той, хто каже, що в Україні реформи затрималися, робить це необґрунтовано. Це якраз той випадок, коли краще сім раз відміряти, один раз відрізати, щоб не втратити систему контролю», - зазначив Володимир Лапа.

  Зараз, підкреслив Голова Держпродспоживслужби, уже вдалося до певної міри лібералізувати умови державного контролю. Зокрема, це стосується скасування мораторію на перевірки у сфері безпечності харчової продукції: «На початку року виконувати функції Держпродспоживслужбі у цьому напрямку було дуже важко через наявність мораторію на перевірки. Зараз ми обтяжені вимогами закону «Про основи державного контролю і нагляду у сфері господарської діяльності», який передбачає чітку низку підстав для проведення перевірок».

  За його словами, нині триває реалізація пілотного проекту у Києві із онлайн-системи трекінгу перевірок. Також у рамках співпраці із проектами технічної підтримки обговорюється запровадження фронт-офісу Держпродспоживслужби, куди будь-який громадянин України зможе зателефонувати та отримати відповіді на свої питання.

  Загалом, зауважив Голова, завдання Держпродспоживслужби ― показати нову якість роботи. У тому числі, це стосується проведення перевірок. «Якщо нам повідомили про небезпечну продукцію на ринку, то ми повинні вийти на перевірку у той же день, як у розвинених країнах. Бо на наступний день це вже може бути зовсім інша продукція і ризик того, що небезпечна піде далі або буде спожита і нестиме загрозу життю та здоров’ю людей, дуже високий», - акцентував Володимир Лапа.

  У наступний період Держпродспоживслужба зосередиться на новому змістовному насиченні. «Ми консультувалися із спеціалістами проекту «Association4U», щоб додатково підсилити кадровий склад за рахунок проектів, які спрямовані на виконання угоди про Асоціацію України із ЄС. У представництві Єврокомісії обговорювали подальшу підтримку України у частині санітарних та фітосанітарних заходів, щоб максимально ефективно супроводжувати процес адаптації законодавства. Така кропітка робота проводиться кожного дня. Вона не завжди одразу дає результат, але ми переконані, що вийдемо на нову якість роботи. У тому числі і в контексті відкритості та прозорості роботи служби», - наголосив Володимир Лапа.

  При цьому, за словами Голови Держпродспоживслужби, питанням прозорості роботи приділяється особлива увага. За його словами, боротьба з корупцією – завдання доволі непросте, потребує значних зусиль, терпіння і твердості. «Я не вважаю, що цього (корупції – ред.) у нас немає. Періодично отримуємо повідомлення і опрацьовуємо їх, спільно із компетентними органами. Про деякі прикрі випадки є інформація у ЗМІ.… Людей змінити важко. У системі працюють понад 6,5 тисячі інспекторів. Їх ми набирали дуже швидко, бо відповідно до урядового рішення служба мала приступити до виконання повноважень 6 квітня цього року. Більше того, ми були зобов’язані законом запропонувати роботу усім, хто раніше працював у реорганізованих та ліквідованих органах. Часто ми знали, що за людиною, яка раніше обіймала керівну посаду, тягнеться «шлейф», але мусили щось пропонувати», - наголосив Володимир Лапа та додав, що розраховує в цьому напрямку розраховує на підтримку як правоохоронних органів так і міжнародних партнерів.