• In English
 • Затверджено План заходів з підготовки та відзначення в Україні 500-річчя Реформації
  опубліковано 07 грудня 2016 року о 18:47

  З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави, а також відзначення в Україні 500-річчя Реформації, Уряд затвердив План заходів з підготовки та відзначення у 2017 році цієї визначної дати. Відповідний  проект розпорядження був схвалений на засіданні Уряду  7 грудня 2016 року.

  «Реформація не обмежилась Центральною та Західною Європою, а стала безумовним фактом духовного життя Східної Європи, зокрема і України», - відзначила під час виступу заступник Міністра культури Тамара Мазур.

  «Ідеї Реформації символізували на українських землях новий етап розвитку освіти, науки, книгодрукування, утвердження самодостатності рідної мови, ідеї віротерпимості та свободи совісті. В сьогоденні вони знаходять нові тлумачення в контексті спільного взаємообумовленого розвитку глобальних трансформацій та національних культур. Рецепція Україною культури Реформації значною мірою змінила вектор розвитку її суспільства, заклала підвалини толерантності й плюралізму його релігійно-культурного життя та стала невід'ємною складовою національної історії та релігійної мапи України. Окрім того, протестантські релігійні організації достатньо широко представлені в нашій державі та посідають вагоме місце у громадському секторі».

  Заступник Міністра культури  зазначила, що  протестантські організації активно беруть участь у міжрелігійних та міжконфесійних об'єднаннях і проявляють  високу громадську активність в консультативно-дорадчих об'єднаннях при вищих органах виконавчої влади. Зокрема, такі об'єднання діють при Кабінеті Міністрів України, у Міністерстві культури України, Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві оборони України, Міністерстві закордонних справ України, Міністерстві внутрішніх справ України, Міністерстві охорони здоров'я України тощо.

  Тамара Мазур також відзначила, що держава високо цінує діяльність протестантських організацій, зокрема у соціальній сфері та допомозі вимушеним переселенцям та воїнам АТО.

  «На 2017 рік припадає ювілейна дата — 500 років Реформаційного руху в Європі. В більшості європейських країн заплановані масштабні святкування цієї дати. На міжнародній арені українські протестанти разом зі своїми одновірцями з інших держав-партнерів були й залишаються потужним джерелом популяризації та лобіювання інтересів нашої держави. Враховуючи вищезазначене та  значний позитивний внесок протестантської спільноти Україні в суспільний розвиток, наша держава не може бути осторонь цієї знаменної події», - сказала Тамара Мазур.

  Згідно із затвердженим Планом заходів, урочистості з нагоди 500-річчя Реформації триватимуть  в Україні  протягом 2017 року. Зокрема, запланована низка тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових  та просвітницьких заходів. У навчальних закладах відбудуться  тематичні заходи з висвітлення історії Реформації. На загальнонаціональному суспільному телеканалі відбудеться трансляція  циклів  тематичних теле- та радіопередач, демонстрація відповідних документальних і художніх фільмів, присвячених  історії  Реформації.

  У Києві  за участю представників протестантських релігійних організацій буде проведено Фестиваль  духовної християнської музики та співу. У с. Пересопниця  Рівненської області в травні 2017 року  відбудеться «Духовний національний собор», а також  на жовтень 2017 року заплановано проведення на Хмельниччині Всеукраїнської науково-практичної  конференції  «Релігія  і церква як чинник  історичних та суспільних процесів Східної Європи».

  До 500-річчя  Реформації  будуть підготовлені та випущені наукові, науково-популярні праці та твори діячів Реформації, створені музейні експозиції.

  Відбудеться  випуск пам’ятної монети та конверта з оригінальною маркою, присвячених 500-річчю  Реформації.