• In English
 • На Черкащині відкрили першу військову кафедру
  опубліковано 07 грудня 2016 року о 14:24

  Першу військову кафедру відкрили на Черкащині. Віднині новий фах можна здобувати в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

  Ідея створити таку кафедру виникла кілька років тому, пригадує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Відтоді спільно з оборонним і освітнім міністерствами працювали над її втіленням.

  «Три роки тому ми почали писати нову історію українського війська – по-справжньому народного війська, – зауважив Юрій Ткаченко. – Відчайдушного, сильного та непереможного! І символічно, що на 25-річчя Збройних Сил України ми відновлюємо навчальні традиції, відкриваючи цю військову кафедру. Це – важливий крок для зміцнення обороноздатності нашої країни».

  Очільник області урочисто передав завідувачу новоствореної кафедри прапор-оберіг. Також подякував ректорові університету Олександрові Черевку за ініціативність, а профільним міністерствам, депутатам обласної ради, обласному військовому комісаріату та прикордонникам – за допомогу.

  «Відкриття цієї кафедри стало можливим завдяки багатьом людям, за це їм особлива подяка, – сказав Юрій Ткаченко. – Нині українське військо – це військо патріотів. І слухачам цієї кафедри є на кого рівнятися. Знаково, що й нагороди нашим героїчним військовим до свята ми сьогодні вручали саме тут».

  Натепер на кафедрі вже навчають 120 слухачів. Спеціальностей тут дві: «Бойове застосування механізованих з'єднань, військових частин і підрозділів» і«Психологія». Слухачі вивчатимуть теорію у стінах Черкаського національного університету, а практичні навички відпрацьовуватимуть на базі Навчального центру Державної прикордонної служби України, що в Оршанці.