• In English
 • Прем'єр-міністр: Уряд спільно з громадськістю напрацював антикорупційні заходи, що дозволять викорінити можливості для зловживань у міністерствах
  опубліковано 07 грудня 2016 року о 12:14

  Уряд спільно з громадськістю та експертами напрацював низку заходів, що дозволять викорінити можливості для корупційних зловживань у міністерствах. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

  "Сьогодні в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з корупцією ми спільно з громадськістю, з організаціями, які професійно займаються питанням ефективної боротьби з корупцією, почали в Уряді напрацьовувати по кожному міністерству конкретні заходи, що потрібно зробити, щоб змінити систему", - зазначив Голова Уряду, анонсуючи відповідні звіти міністерств про напрацьовані рішення, вжиті заходи та подальші плани, "щоб викорінити з системи влади будь-які можливості для зловживання".

  Робота над формуванням планів антикорупційних заходів проводилася на виконання доручення Прем'єр-міністра з середини літа.

  У цьому контексті Голова Уряду закликав громадськість забезпечити контроль за виконанням антикорупційних заходів у міністерствах.

  "Я буду просити громадськість 24 години на добу забезпечити моніторинг роботи кожного міністерства, - зазначив Володимир Гройсман. - Дуже добре, що громадськість і Уряд не стоять по різні сторони барикад у цьому питанні, а об'єднують зусилля для того, щоб здолати саме це явище".

  "Коли ми будемо змінювати, люди почнуть відчувати, що позиція влади є абсолютно чесною. Словами про справедливість нічого не доб'єшся, мають бути конкретні дії", - наголосив Прем'єр-міністр.

  Володимир Гройсман зазначив, що питання антикорупційної політики – одне з першочергових завдань для країни та влади. Воно дозволить відновити соціальну справедливість відносно громадян.

  "Сьогодні боротьба з корупцією має дуже важливе значення щодо відновлення в Україні соціальної справедливості. Хабарництво, корупція породжують не тільки організовану злочинність, а й бідність. І найголовніше наше завдання, завдання Уряду – подолати це явище задля того, щоб все те, що належить українським громадянам, віддати", - підкреслив Прем'єр-міністр.

  За його словами, в Україні потрібно змінити саму систему влади. Особливий виклик у цьому питанні стоїть перед усією правоохоронною та судовою системами, зауважив Голова Уряду.

  "Важливо, щоби ми зробили таку систему функціонування влади, щоб вона не давала можливості зловживати. Тут є дві частини: перша – створити умови, за яких жодна корупція не мала би підґрунтя. Інша – щоб корупціонери мали сидіти у тюрмах. Я теж сповідую принцип, що якщо ми декілька десятків не посадимо у тюрму, з цим явищем буде боротися важче. Як тільки відчувають, що відповідальність буде невідворотною, ситуація буде кардинально змінюватися. Це питання і виклик до усієї правоохоронної та судової системи", - наголосив Володимир Гройсман.

  Говорячи про антикорупційні кроки, він нагадав, що Уряд нещодавно скасував 367 дозволів та регуляцій, що ускладнювали ведення бізнесу в Україні: "Це плюс. Ми вже в когось годівницю забрали, хто на цьому сидів". Також зокрема здійснюється публічне, конкурсне обрання менеджменту державних компаній та здійснено дерегуляцію фармакологічного ринку.