• In English
 • Ольга Крентовська провела робочу зустріч з представниками посольства США в Україні, - Мінсоцполітики
  опубліковано 02 грудня 2016 року о 18:44

  2 грудня відбулась робоча зустріч Першого заступника Міністра соціальної політики Ольги Крентовської з представниками посольства США в Україні та Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).

  Під час зустрічі Ольга Крентовська поінформувала присутніх про соціальну політику держави та реформи, які впроваджуються Міністерством. Особливу увагу вона звернула на рішення Уряду про підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень з 1 січня 2017 року.

  За її словами, реалізація цього проекту дозволить підвищити розмір мінімальної заробітної плати до рівня 50 % розміру середньомісячної заробітної плати, як це зроблено у більшості європейських країн. „Підвищення розміру мінімальної заробітної плати також сприятиме виведенню економіки з тіні, та дозволить проводити комплексні реформи у соціальній сфері”,- заявила Ольга Крентовська. Співвідношення мінімальної заробітної плати до середньомісячної заробітної плати по країні є одним із показників оцінки ефективності подолання бідності в країні та соціального захисту працівників.

  З метою реалізації цього заходу Мінсоцполітики розроблено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який було схвалено Кабінетом Міністрів України 3 листопада 2016 року та подано до Верховної Ради України. Законопроектом, зокрема, змінюється поняття мінімальної заробітної плати, її забезпечення та порядок встановлення. Мінімальна заробітна плата буде забезпечуватись не лише тарифною частиною, а й складовими стимулюючого характеру (доплати, надбавки, премії та інші заохочувальні виплати). Проте компенсаційні виплати за відхилення від нормальних умов праці (доплата за роботу у нічний час, вихідні і святкові дні, шкідливі умови тощо) не будуть включатися до мінімальної заробітної плати. Таке визначення мінімальної заробітної плати відповідає міжнародним нормам і європейській практиці.