• In English
 • Володимир Гройсман: Система захисту дітей і підтримки сімей потребує змін - це пріоритет Уряду
  опубліковано 02 грудня 2016 року о 10:41

  Одним з пріоритетів діяльності Уряду є впровадження комплексної реформи системи захисту дітей і підтримки сімей шляхом збільшення можливостей батьків самим виховувати своїх дітей, відмови від виховання дітей в інтернатах. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи 2 грудня громадські слухання на тему «Діти, які потребують особливого захисту держави: ключові аспекти реформування державної політики».

  «Цей пріоритет для нашого Уряду є надважливим, тому що діти – це не тільки наше майбутнє, а дуже важливо розуміти, що діти – це наше сьогодення», - підкреслив Голова Уряду.

  Водночас він наголосив на необхідності відійти від практики утримання інтернатних закладів та переходу до інвестування в дитину. «Якщо говорити про форми виховання дітей, зокрема і в інтернатних закладах, то ця система потребує змін, які дадуть можливість нам максимально інвестувати в якість життя дитини, максимально створити умови, в яких дитина буде максимально підготовлена і доброзичлива до оточення, до життя», - сказав Володимир Гройсман. За його словами, дитина має виходити у дорослий світ абсолютно конкурентоздатною, підготовленою, психічно здоровою, захищеною.

  Для цього, за його словами, необхідні можливості є зокрема на місцях, оскільки в рамках фінансової децентралізації Уряд передав на місця значні ресурси. «Там сьогодні можна створювати абсолютно нормальні умови», - зауважив він.

  Володимир Гройсман нагадав, що у період його роботи на посаді міського голови Вінниці за відсутності належного фінансування було зроблено чимало задля підтримки сімей та захисту дітей, розвитку прийомних сімей,  будинків сімейного типу.

  «Сьогодні з боку влади: мене як Прем’єр-міністра, Міністра соціальної політики, Міністра юстиції, Міністра освіти і науки, Міністра фінансів ви знайдете союзників і людей, які розуміють проблематику дітей і готові об’єднувати зусилля для того, щоб ми створили механізми, які дадуть можливість використати дитині єдиний в житті шанс», - наголосив Володимир Гройсман, звертаючись до учасників слухань. Цей шанс, за його словами, народитися дитині і бути вихованою у люблячій родині, отримати належне виховання у дитячому садочку, здобути якісну середню освіту. «Тому я вважаю, що наше завдання в першу чергу вберегти родину, вберегти дитину в цій родині», - сказав він.

  Довідково

  Сьогодні на утримання інтернатів держава витрачає більше 6 млрд грн. Разом з тим діти, які виховуються в інтернатах, не є підготовленими до самостійного життя: лише 10% із них соціалізуються у дорослому житті.

  Експерти визнають, що одна з найуспішніших форм виховання – це відмова від інтернатного виховання  (деінституалізація). Так, для реалізації права дитини на виховання в сім’ї в Україні була затверджені Національна стратегія профілактики соціального сирітства до 2020 року та план її реалізації.

  З метою подолання життєвих труднощів сімей з дітьми в Україні функціонує 91 заклад соціального обслуговування, послугами якого за 2015 рік скористалися 149 674 сім’ї, що потребували захисту. 

  Мережа інтернатів в Україні нараховує 663 заклади, в яких виховується 99 915 дітей.

  Станом на 01.01.2016 рік в Україні функціонує 964 дитячі будинки сімейного типу, в них виховується 6 344 дитини; 3 804 прийомні сімї, в яких виховується 7 007 дітей.