• In English
 • Сергій Савчук провів зустріч із керівництвом компанії “Panasonic-Ukraine” у Києві для реалізації домовленостей, досягнутих нещодавно в Японії
  опубліковано 30 листопада 2016 року о 12:25

  Введений минулого року "зелений" тариф на виробництво електроенергії сонячними електроустановками потужністю до 30 кВт, а також значний ресурсний потенціал країни у цій сфері дають потужний поштовх до розвитку ринку сонячних панелей в Україні. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук 29 листопада у ході зустрічі з директором компанії "Panasonic-Ukraine" Коджі Тераджііма та її виконавчим директором Володимиром Січіковим.

  Зазначена зустріч відбулася у Києві одразу після повернення Голови Агентства із Японії, де він перебував з 21 по 24 листопада у складі офіційної делегації на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України - Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим.

  Під час перемовин представники компанії поінформували українську сторону про те, що японська компанія "Panasonic" працює не лише у сфері електроніки, а й є виробником високотехнологічних сонячних панелей з високим рівнем ККД. Вони повідомили, що, враховуючи ресурсний потенціал країни та останні зміни в законодавстві, вбачають в Україні великий ринок для роботи. Компанія може постачати як сонячні панелі, так і акумуляторні батареї, які є необхідним елементом для уникнення небалансів в енергосистемі.

  У свою чергу Сергій Савчук запевнив гостей у тому, що в країні стрімко зростає попит на сонячну електроенергію. "Як тільки у червні минулого року Законом України № 514 було введено «зелений» тариф на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними електроустановками приватних домогосподарств, кількість охочих ним скористатися відразу збільшилася на 40,4%, а ще через квартал - на 84,8%. Позитивна динаміка попиту зберігається і донині", - підкреслив Голова та нагадав, що в країні близько 6,5 млн приватних домогосподарств.

  У ході перемовин представники компанії також повідомили, що є одними з лідерів на ринку виробництва LED-освітлення. Особливістю своєї роботи вони вважають те, що для кожного об’єкту не лише готують необхідне обладнання, а розробляють окремий проект з освітлення, який буде найоптимальнішим з точки зору енергозбереження на об’єкті. Ще одним напрямом роботи компанії є виробництво теплових насосів, як побутового, так і промислового призначення.

  Наприкінці зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності розробки дорожньої карти сонячної енергетики в Україні, яка б стала орієнтиром для бізнесу та інвесторів, зацікавлених працювати на цьому ринку.