• In English
 • Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на грудень 2016 року
  опубліковано 29 листопада 2016 року о 17:22

  29 листопада 2016 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на грудень 2016 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінрегіону, ДСНС, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, ДП «Енергоринок», ДП «Укрводшлях» та Дніпровського БУВР.

  За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у грудні 2016 року очікується орієнтовно 91% від норми.

  Протягом листопада каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 листопада його вільний об’єм складає 5056,6 млн. куб. м.

  Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на грудень та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією узгоджено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у грудні 2016 року.

  У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативна робоча група Міжвідомчої комісії розгляне необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду.

  З метою недопущення загострення рибогосподарської ситуації і загибелі риби Держрибагентству рекомендовано встановити постійні спостереження та вжити заходів з покращення умов зимівлі риби.

  За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у грудні очікується орієнтовно 105 % від норми.

  Враховуючи прогноз Укргідрометцентру, гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій ділянці Дністра здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 120 м3/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

  Довідково:

  По Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок поступового спрацювання водосховища. Рівень води у водосховищі станом на 1 січня має бути у межах 102,40-102,30 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

  По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води у верхньому б’єфі водосховища станом на 1 січня має бути у межах 91,45-91,35 м БС.

  По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює за рахунок спрацювання. Рівень води у водосховищі станом на 1 січня має бути у межах 78,90-78,80 м БС.

  По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 64,00 - 63,50 м БС.

  По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).

  По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок поступового спрацювання. Станом на 1 січня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,50-15,40 м БС.