• In English
 • Прем'єр-міністр України та Глава МЗС Швеції погодили напрямки подальшої співпраці двох країн
  опубліковано 28 листопада 2016 року о 19:30

  У понеділок відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із Міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом.

  Обговорюючи практичні заходи Уряду щодо реформ у державі, Прем’єр-міністр подякував Швеції за систематичну підтримку України як на зовнішньополітичній арені, так і в підтримці внутрішніх економічних та фінансових перетворень. Він відзначив, що Швеція впроваджує низку різних програм, необхідних Україні, зокрема у сферах децентралізації, енергозбереженні, енергоефективності, а також надає гуманітарну допомогу, необхідну для населення, постраждалого на Сході України.

  Володимир Гройсман також висловив вдячність за схвалення резолюції ГА ООН "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та у м. Севастополь (Україна)", співавтором якої стала Швеція.

  "Ваша допомога є дуже необхідною, і ми дякуємо за всебічну підтримку України", - зазначив Прем’єр-міністр.

  Говорячи про можливості інтенсифікації співробітництва, Міністр закордонних справ Маргот Вальстрьом висловила готовність Швеції співпрацювати із Україною у сферах екології, зокрема щодо утилізації відходів, та децентралізації.

  Окремо Голова українського Уряду привернув увагу до необхідності завершення ратифікації Угоди про асоціацію Європейського Союзу із Україною.

  Він також закликав ЄС якнайшвидше завершити усі внутрішні процедури щодо запровадження безвізового режиму для українців. Україна виконала усі взяті на себе зобов'язання, підкреслив Голова Уряду.

  Прем’єр-міністр також наголосив на неприпустимості зняття санкцій відносно Російської Федерації. Він зауважив, що це насамперед питання глобальної безпеки. "Якщо знімати санкції – то це означає заохочувати агресора до подальшої агресії", – зазначив Володимир Гройсман.

  "Хто хоче зняти санкції – той хоче фінансувати військовий потенціал Росії. Це їхній вибір. Мені здається, ми це вже проходили в нашій спільній європейській історії, і все це погано завершилося", – наголосив він.

  У свою чергу Міністр закордонних справ Маргот Вальстрьом запевнила, що Швеція готова і далі підтримувати Україну, в тому числі щодо подовження санкційної політики відносно Росії.