• In English
 • У Мінкультури відбулася тематична з питань інтеграції ромів в українське суспільство
  опубліковано 25 листопада 2016 року о 17:09

  У Міністерстві культури України, в рамках офіційного візиту тристоронньої місії Ради Європи (ECRI, FCNM, ECRML) до України, відбулась тематична зустріч з питань інтеграції ромів в українське суспільство делегатів місії з представниками центральних органів виконавчої влади.

  У заході взяли участь представники Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти та науки, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції та  Міністерство соціальної політики, Київської міської держадміністрації.

  Під час зустрічі обговорювався стан державної етнонаціональної політики, необхідність змін в законодавчому полі, а саме - вдосконалення Закону України «Про національні меншини в Україні».

  Більш детально під час дискусії, учасники зустрічі зупинилися на виконанні плану заходів з реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

  Про певні позитивні зміни з часу прийняття Стратегії в підвищенні освітнього рівня ромів, фінансування друкованих видань та культурно-мистецьких заходів з Держбюджету інформувала фахівець з ромських питань департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури.

  Державна служба зайнятості надала інформацію присутнім про надання послуг представникам ромської національної меншини щодо працевлаштування (роз’яснення техніки пошуку роботи), можливості профнавчання, відкриття власної справи, а фахівці Мінюсту – про пілотні проекти реєстрації в стислі терміни документів ромів (на прикладі м. Запоріжжя), фахівці освіти – про відкриття центрів підтримки ромським батькам щодо отримання дошкільної освіти та обов’язкової початкової і загальної середньої освіти, видання підручників ромської мови тощо.

  Представників Ради Європи також було поінформовано щодо покращення житлово-побутових умов, а саме про сприяння влади щодо виділенні особам ромської національності земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, для будівництва та обслуговування жилого будинку.

  Окремо представники Ради Європи цікавились питаннями вирішення проблем захисту ромів та кримських татар з тимчасово окупованих територій.