• In English
 • У Міненерговугілля обговорили пропозиції експертної групи щодо запобігання корупції в енергетичній галузі
  опубліковано 25 листопада 2016 року о 11:56

  Зустріч з експертами від громадськості відбулась 24 листопада під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості – керівника апарату Дмитра Лабоженка.

  Це вже другий захід, у ході якого експерти та представники Міненерговугілля спільно обговорюють пропозиції щодо антикорупційних заходів в енергетичній сфері.

  Під час зустрічі Дмитро Лабоженко наголосив, що відкритість та прозорість є пріоритетом у роботі Міністерства та наголосив на готовності сприяти в отриманні потрібної для експертів від громадськості інформації.

  Експерти цікавилися щодо здійснення експорту електроенергії, подолання монополій в енергетичній сфері, встановлення цін на вугільну продукцію, повноважень центральних органів влади щодо розвитку відновлювальної енергетики тощо.

  За результатами обговорення учасники зустрічі домовилися про обмін інформацією, створення робочих груп за напрямками діяльності Міністерства щодо розгляду проблемних питань з метою запобігання проявам корупції та створення належних умов для роботи таких груп.

  Довідково

  Ініціатива «Разом проти корупції» передбачає втілення 83 заходів, розроблених експертами Реанімаційного Пакету Реформ, РПР – Київ, Transparency International Україна, а також IDLO (International Development Law Organization). Ідея ініціатвии виникла ще влітку. Зокрема, громадські експерти проаналізували ризики корупції в українських міністерствах та напрацювали список конкретних заходів, які узгодили з Секретаріатом Кабінету Міністрів України, а зараз міністерства виконують розроблені плани відповідних заходів. Громадськість очікує на перші результати вже 9 грудня у Міжнародний день боротьби з корупцією.