• In English
  • Уряд упорядкував процедуру використання коштів державними підприємствами галузі кінематографії від оренди майна на власний розвиток
    опубліковано 23 листопада 2016 року о 18:56

    Уряд продовжив дію постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 2015 року №408 до 31 грудня 2019 року, яка надасть можливість в повному обсязі отримувати кошти від оренди державного майна та спрямовувати їх на розвиток матеріально-технічної бази та придбання новітнього технологічного обладнання для підприємств вітчизняного кіновиробництва. Відповідний проект постанови був схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 23 листопада.

    Даний проект постанови розроблений Міністерством культури з врахуванням пріоритетних завдань програми діяльності Уряду та з метою підтримки національного кіновиробництва. Оскільки, за зазначеною постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2015 року №408 норма законодавства мала тимчасовий характер та діяла лише до 31 грудня 2016 року, виникла доцільність в її пролонгації. Через тривалу підготовку та затвердження згаданої постанови, яка вступила в дію 3 липня 2015 року, а також процедуру оформлення оренди державного та комунального майна, що знаходиться на балансі державних підприємств галузі кінематографії, реальний термін дії постанови скоротився із запланованих 1,5 років до 7 місяців. Короткий термін та існуюча процедура оформлення договорів оренди державного та комунального майна унеможливлює реалізацію зазначених норм законодавства в повній мірі у встановлений термін.

    Прийняття постанови надасть можливість державним підприємствам в галузі кінематографії використовувати кошти, отримані від оренди державного майна, на реалізацію статутних цілей та розвиток вітчизняної кінематографії, зокрема створення Музею кіно.