• In English
 • Попередження громадянам України у зв’язку із землетрусом у Японії
  опубліковано 23 листопада 2016 року о 12:00

  У зв’язку з потужним землетрусом, що стався біля берегів префектури Фукусіма (Японія) 22 листопада ц.р., та з огляду на збереження небезпеки подальших поштовхів МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання префектур Фукусіма, Івате, Міягі, Ібаракі, Чіба.

  Для тих громадян України, які перебувають на території цих регіонів, необхідно уважно стежити за повідомленнями компетентних органів Японії про загрозу подальших поштовхів і виникнення цунамі (оприлюднюються на телебаченні або на веб-сторінці метеорологічного агентства Японії за посиланням: http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html).

  При подачі сигналу тривоги зберігати спокій, виконувати інструкції та вказівки представників органів місцевих і рятувальних служб. При землетрусі враховувати такі правила поведінки:

  ∙ якщо ви перебуваєте у приміщенні, перейдіть під балку, дверний отвір, або станьте біля несучої стіни; ∙ перебувайте подалі від предметів, які можуть впасти і травмувати вас (гіпс, вікна, меблі, інші незакріплені предмети); ∙ обережно користуйтеся сходами: вони можуть бути пошкоджені; ∙ не користуйтеся ліфтом; ∙ враховуйте інші можливі наслідки землетрусу: руйнування мостів, зсув грунту, завали, витік газу і т.д.; ∙ якщо ви перебуваєте на вулиці, відійдіть від будівель, дерев, вуличних ліхтарів, ліній електропередач, а також від місць, де ви могли б потрапити під падіння предметів (зовнішнє оздоблення, плитка, рекламні щити).

  Після землетрусу, у разі необхідності, надайте першу допомогу тим, хто цього потребує. Виходьте з будівель обережно, вдягнувши взуття для запобігання пораненню битим склом.

  У разі оголошення попередження про цунамі, громадянам, які знаходяться в прибережних районах, необхідно негайно покинути небезпечні місця і, по можливості, дістатися до безпечних місць на пагорбах або у високих будівлях та не залишати їх до скасування попередження.

  У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Японії на телефон "гарячої лінії" +819017754206, електронну пошту emb_jp@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, електронну пошту cons_or@mfa.gov.ua.