• In English
 • Відбулося підписання Угоди між Урядом України та Управлінням ООН з обслуговування проектів (UNOPS) щодо відкриття офісу UNOPS в Україні
  опубліковано 22 листопада 2016 року о 17:25

  В Кабінеті Міністрів України відбулося підписання Угоди між Урядом України та Управлінням ООН з обслуговування проектів (UNOPS) щодо відкриття офісу UNOPS в Україні. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.11.2016 р. Угоду підписав Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш. Від Управління ООН з обслуговування проектів - заступник Генерального секретаря ООН, Виконавчий директор UNOPS Грете Фаремо.

  Офіс UNOPS в Києві надаватиме консультативні та інші послуги з управління проектами, а також здійснюватиме супроводження ділових операцій з метою забезпечення сталого менеджменту проектів у сфері гуманітарної діяльності та підтримання миру, розвитку інфраструктури, здійснення закупівель та інвестиційного менеджменту. Це створить необхідні правові підстави для залучення прямих іноземних інвестицій, сприятиме реалізації проектів та залученню грантових коштів, наданню послуг у сфері закупівель, організації управління складними комплексами господарської діяльності.  

  Допомога, яку відповідно до цієї Угоди надаватиме ЮНОПС, може стосуватися  надання послуг радників, технічних експертів і консультантів, придбання обладнання; проведення семінарів, навчальних програм, демонстраційних проектів, надання грантів та позик, залучення інвестицій, надання стипендій для навчання та підвищення кваліфікації, тощо.

  Урочиста подія підписання Угоди про створення офісу UNOPS в Україні відбулася за участі Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, представників міжнародних організацій, посольств та засобів масової інформації.

   

  Довідково

   

  Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) було створено у 1995 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, з метою надання послуг у сфері закупівельної діяльності, будівництва та виконання проектів.

  В усьому світі ЮНОПС допомагає країнам в питаннях відновлення миру та постконфліктної стабільності, надає послуги для раннього відновлення після природних катастроф, сприяє економічному розвитку на основі місцевих потенціалів, підтримує екологічну стійкість та адаптацію до зміни клімату.

  ЮНОПС працює більш ніж у 140 країнах-членах ООН, надає послуги з управління програмами та проектами у будь-якій сфері, що підпадає під мандат ООН, з гуманітарними цілями та цілями розвитку. Також ЮНОПС є центральним органом у системі ООН з проведення закупівель для виконання мандату організації.

  Діяльність офісу стосується закупівель, управління підрядами, будівельних робіт та інфраструктурних проектів  - майже 2500 проектів на рік. Фінансування здійснюється за рахунок надання послуг в управлінні проектами - обсяг приблизно 1 млрд  дол.  щороку.