• In English
 • Відкриття офісу UNOPS в Україні – це вияв довіри з боку ООН, - Вадим Черниш
  опубліковано 23 листопада 2016 року о 10:05

  22 листопада 2016 року в Будинку Уряду відбулося підписання Угоди між Урядом України та Управлінням ООН з обслуговування проектів (UNOPS) щодо відкриття офісу UNOPS в Україні.

  Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.11.2016 р. Угоду підписав Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш. Від Управління ООН з обслуговування проектів - заступник Генерального секретаря ООН, Виконавчий директор UNOPS Грете Фаремо.

   «Відкриття офісу UNOPS, який працює в усьому світі - це вияв довіри з боку ООН та впевненість у перспективному розвитку України. UNOPS довіряють найбільші міжнародні організації, такі як ПРООН, Департамент з підтримки миру Секретаріату ООН, Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, Програма Об’єднаних Націй з навколишнього середовища, Світовий банк, шість міжнародних банків розвитку, 34 агентства ООН. Сподіваюся, що той досвід, який є у UNOPS, ми будемо успішно застосовувати. Технічна допомога офісу допоможе нам реалізовувати інвестиційні проекти, проекти у сфері будівництва, об’єктів цивільної інфраструктури та інші», - зазначив Міністр Вадим Черниш.

  «Я приємно  здивована, як швидко Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб зміг подолати всі перепони і підготувати Угоду, щоб ми мали можливість її сьогодні підписати. Але це лише початок, попереду – важка праця, яка має принести відчутні результати. Ми маємо глибокий досвід у відновленні інфраструктури, державних закупівлях, а також у проектному менеджменті, і ми впевнені, що цей досвід принесе гарний результат, а Україна продемонструє свою найкращу сторону. Наостанок хочу зауважити, що моє прізвище можна перекласти з італійської як «Давайте це зробимо!» - закликала заступник Генерального секретаря ООН, Виконавчий директор UNOPS Грете Фаремо.

  «Відкриття офісу UNOPS – важливий і вчасний крок. Адже це відкриває можливість для  залучення прямих іноземних інвестицій та грантових коштів, в першу чергу для вирішення проблемних питань на Сході України, відновлення інфраструктури Донбасу. Домовленості щодо співпраці були досягнуті у травні 2016 року під час зустрічі Президента України Петра Порошенка та Грете Фаремо, а в же сьогодні офіс ЮНОПС відкрито у Києві. Це важливо з точки зору надання Україні з боку ООН гуманітарної, технічної та технологічної допомоги по відновленню Донецької та Луганської областей,  а також напрацювання стратегічних рішень щодо оперативного реагування на надзвичайні події», - зауважив присутній на підписанні Віце-прем’єр-міністр – Міністр з регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

  Слід зазначити, що офіс UNOPS в Києві надаватиме консультативні та інші послуги з управління проектами, а також здійснюватиме супроводження ділових операцій з метою забезпечення сталого менеджменту проектів у сфері гуманітарної діяльності та підтримання миру, розвитку інфраструктури, здійснення закупівель та інвестиційного менеджменту. Це створить необхідні правові підстави для залучення прямих іноземних інвестицій, сприятиме реалізації проектів та залученню грантових коштів, наданню послуг у сфері закупівель, організації управління складними комплексами господарської діяльності.  

  Допомога, яку відповідно до цієї Угоди надаватиме ЮНОПС, може стосуватися  надання послуг радників, технічних експертів і консультантів, придбання обладнання; проведення семінарів, навчальних програм, демонстраційних проектів, надання грантів та позик, залучення інвестицій, надання стипендій для навчання та підвищення кваліфікації, тощо.

  Урочиста подія підписання Угоди про створення офісу UNOPS в Україні відбулася за участі Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, представників міжнародних організацій, посольств та засобів масової інформації.

  Довідково

  Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) було створено у 1995 році резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, з метою надання послуг у сфері закупівельної діяльності, будівництва та виконання проектів.

  В усьому світі ЮНОПС допомагає країнам в питаннях відновлення миру та постконфліктної стабільності, надає послуги для раннього відновлення після природних катастроф, сприяє економічному розвитку на основі місцевих потенціалів, підтримує екологічну стійкість та адаптацію до зміни клімату.

  ЮНОПС працює більш ніж у 140 країнах-членах ООН, надає послуги з управління програмами та проектами у будь-якій сфері, що підпадає під мандат ООН, з гуманітарними цілями та цілями розвитку. Також ЮНОПС є центральним органом у системі ООН з проведення закупівель для виконання мандату організації.

  Діяльність офісу стосується закупівель, управління підрядами, будівельних робіт та інфраструктурних проектів  - майже 2500 проектів на рік. Фінансування здійснюється за рахунок надання послуг в управлінні проектами - обсяг приблизно 1 млрд  дол.  щороку.