• In English
 • За останній рік роботи ДП "СЕТАМ" відрахувало до державного бюджету понад 230 млн грн, - Павло Петренко
  опубліковано 22 листопада 2016 року о 19:11

  Державне підприємство «СЕТАМ», яке є адміністратором Системи електронних торгів арештованим майном, за операційний рік, який завершився 25 жовтня, відрахувало до державного бюджету понад 230 мільйонів гривень. Про це сьогодні під час прес-конференції, присвяченої результатам роботи СЕТАМ у минулому операційному році, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

  «Ми створили зручну систему для покупців, які можуть зараз придбати будь-яке арештоване майно, яке продається державою у нашій системі. Але основний результат – ми забезпечили надходження до бюджету, яке не могло бути за старої корупційної системи реалізації арештованого майна. Протягом цього року система принесла до державного бюджету понад 230 млн грн надходжень», - наголосив очільник Мін’юсту.

  Він нагадав, що СЕТАМ – один із перших здобутків команди Міністерства юстиції у сфері забезпечення боротьби з корупцією під час реалізації арештованого майна.

  «Ми запровадили СЕТАМ як пілотний проект у 2014 році. Тоді Уряд на чолі з Арсенієм Яценюком підтримав ініціативу Міністерства юстиції і зламав багаторічну корупційну схему непрозорої реалізації арештованого майна. Обсяг конфіскованого майна на той час оцінювався у 80 млрд грн. Все це майно реалізовувалося до 2014 року через непрозорі схеми. У 2014 році, проаналізувавши роботу Мін’юсту, ми зрозуміли, що це один з найбільших корупційних пластів, які ми отримали в спадок від попереднього керівництва Мін’юсту», - зауважив Павло Петренко.

  Вже у перший рік діяльності СЕТАМ фактичне зростання стартової ціни лотів, які виставлялися на електронний майданчик, становило 20-25%. Абсолютна більшість лотів продавалися без зниження вартості. Почали реалізовуватися товари, які раніше просто списувалися: мобільні телефони, побутова техніка, одежа.

  «Раніше організаторами такі товари навіть не розглядалися як предмет для реалізації. Вони списувалися і розчинялися. 95% продажів «своїм» за безцінок становили нерухомість, автомобілі та інше ліквідне майно. Зараз система продажів є абсолютно прозорою. СЕТАМ – це чіткий і зрозумілий інструмент боротьби з корупцією у сфері реалізації арештованого майна», - додав він.

  Павло Петренко також зауважив, що нині СЕТАМ активно розвивається. Протягом минулого року до системи підключилися державні і комерційні банки, які реалізовують власне майно через цей майданчик. Наступного року планується активно залучати державні органи влади та підприємства, які бажають позбутися зайвих активів.

  Окрім того, СЕТАМ переходить в режим мобільних продажів. Наразі вже розроблений і проходить тестування мобільний додаток, який дасть можливість зручно з телефону чи планшета взяти участь у торгах.

  «Цей мобільний додаток був розроблений нашими колегами з ДП «СЕТАМ» спільно з ІТ волонтерами. Фактично, ми рухаємося у ногу з викликами часу, коли всі без виключення державні сервіси переходять у Інтернет площину. Завдяки цьому прибирається суб’єктивний людський фактор, який завжди мав у собі корупційні ризики» - зазначив очільник Мін’юсту.

  За словами генерального директора ДП «СЕТАМ» Віктора Вишньова, за останній операційний рік, який тривав з 25 жовтня 2015 року по 25 жовтня цього року, обсяг реалізації майна через електронний майданчик становить понад 1,6 млрд грн. При цьому 62% лотів були продані за ціною вищою, ніж початкова. Середній приріст по торгах, у випадку підвищення ціни, становить близько 25%.

  «51% лотів реалізовано з перших торгів. Ціна реалізації саме цих лотів становить 658 млн грн. Приріст ціни в абсолютних величинах становить 130 млн грн. У порівняльних величинах зростання сягнуло 11%», - зауважив він.

  За його словами, кількість зареєстрованих учасників у системі на сьогодні становить 28 тисяч.

  «Ми бачимо, що з 2014 року, коли СЕТАМ було запущено у якості пілотного проекту, зростання становить близько 10 тис. учасників на рік», - додав керівник ДП «СЕТАМ.

  Він також поінформував присутніх про запуск пілотного проекту добровільної реалізації майна і активів юридичних та фізичних осіб, включаючи реалізацію надлишкового та неліквідного майна державних підприємств та органів державної влади.

  За його словами, також дано старт пілотному проекту із реалізації майна банкрутів. А з 5 жовтня, завдяки змінам у законодавстві, СЕТАМ почав реалізацію арештованих земельних ділянок. На сьогодні у системі виставлено 130 земельних лотів на загальну суму 85 млн грн. Вже реалізовано 6 лотів загальною вартістю 900 тис. грн з приростом ціни на рівні 47%.

  Віктор Вишньов також повідомив присутніх, що товар, який не вдається продати у ході торгів, безоплатно передається державним структурами. Найчастіше це лікарні, дитбудинки та інші заклади соціального спрямування. За рік підприємство передало 30 тис. одиниць майна, оціночною вартістю 12 млн грн.

  Народний депутат Андрій Помазанов у свою чергу відзначив, що створення СЕТАМ стало можливим завдяки ініціативі Міністра юстиції Павла Петренка та злагодженій роботі у цьому напрямку інших гілок влади.

  «Через роботу СЕТАМ ми робимо абсолютно прозорими всі закупівлі. Ми можемо здійснювати закупівлю арештованого майна за ринковою вартістю, яка задовольняє як кредитора так і боржника. А держава отримує чималі надходження до державного бюджету», - наголосив депутат.

  Презентація за посиланням.