• In English
 • Ключовою метою АМКУ як бенефіціара проекту ЄС Twinning є обов’язкове досягнення результатів, - Анна Артеменко
  опубліковано 18 листопада 2016 року о 10:56

  «За перший квартал реалізації Проекту ЄС Twinning експерти Комітету у співпраці із експертами Конкурентної ради Республіки Литва та Федерального картельного відомства Німеччини Bundeskartellamt розробили проект документа у формі рекомендаційних роз’яснень стосовно критеріїв оцінки горизонтальних злиттів. Також розпочали розробку проекту Типових вимог до узгоджених дій суб’єктів господарювання щодо постачання та використання товарів, дотримання яких дозволяє здійснювати ці узгоджені дії без дозволу органів Комітету».

  Так підсумувала роботу проекту Twinning державний уповноважений Антимонопольного комітету України, керівник зазначеного Проекту, Анна Артеменко 17 листопада 2016 року на 10-й Щорічній регіональній конференції з питань інституційної розбудови.

  Під час панельної дискусії «Twinning і TAIEX як ефективні інструменти реалізації політики європейської інтеграції України» Анна Артеменко підкреслила, що «Партнери проекту взяли на себе зобов’язання працювати над досягненням спільного, узгодженого та оперативного результату у сфері конкурентної політики та правозастосування».

  Захід організовано у рамках Робочої групи (панелі) «Реформа державного управління» Тематичної платформи «Демократія, належне врядування та стабільність» ініціативи ЄС «Східне партнерство». Метою конференції є обговорення інституційних і правових засад ефективного використання інструментів Twinning, TAIEX та SIGMA, удосконалення системи державного управління та реалізації реформи державної служби за ініціативи ЄС «Східне партнерство».

  Довідково

  У липні 2016 року в Антимонопольному комітеті України розпочато реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу в рамках інструмента Twinning «Посилення інституційної спроможності Антимонопольного комітету України щодо проведення ринкових досліджень та ефективного застосування конкурентного законодавства відповідно до стандартів ЄС».

  Загальною метою Проекту є підвищення прозорості та системності конкурентної політики України шляхом подальшої адаптації національного законодавства зі стандартами ЄС, а також удосконалення системи правозастосування та адвокатування конкуренції на основі тісної співпраці між конкурентними відомствами України та країн-членів ЄС.

  Реалізація проекту відбувається за підтримки відомств двох країн-членів: Німеччини (Федеральне міністерство економіки та енергетики Німеччини, Федеральне картельне відомство Німеччини Bundeskartellamt) та Республіки Литви (Конкурентна рада Республіки Литви).

  Проект реалізовується за 5 основними напрямами (компонентами):

  Компонент 1. Адаптація конкурентного законодавства до стандартів ЄС.

  Компонент 2. Узгодження процесу контролю за концентраціями із стандартами ЄС.

  Компонент 3. Удосконалення застосування конкурентного права з боку АМКУ. 

  Компонент 4. Здійснення дослідження ринків у обраних секторах та розвиток адвокатування конкуренції.

  Компонент 5. Посилення інституційних можливостей АМКУ з метою імплементації реформ конкурентної політики.