• In English
 • У Мистецькому Арсеналі відбувся міжнародний семінар на тему "Можливості програми "Креативна Європа" для України"
  опубліковано 17 листопада 2016 року о 16:44

  Сьогодні в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» відбувся міжнародний семінар на тему «Можливості програми «Креативна Європа» для України».

  Міжнародний форум організований Міністерством культури України та Національним Бюро програми ЄС «Креативна Європа», учасниками якого стали понад сто працівників видавництв, організаторів культурно-мистецьких заходів, галузевих ярмарок, представників розвинутих культурних мереж, спеціалістів, що займаються виробництвом та просуванням аудіовізуального продукту, розвитком аудиторій та міжкультурним співробітництвом.

  Спеціально запрошеними  спікерами заходу стали Елізабет Пахер, керівниця Бюро програми ЄС “Креативна  Європа” у Відні та Берті Амбах ,Сцена Зальцбург.

  «Буквально рік тому культурний простір України сколихнула новина про те, що Україна нарешті приєдналася до програми «Креативна Европа». Безперечно, це дає надзвичайні можливості для реалізації культурного потенціалу України, як серед митців, так і серед громадських організацій, які  хотіли б долучитись до європейських програм. І для Міністерства, і для всієї галузі, це є дуже важливий напрямок. Я вже казав, що це одна з можливостей вибратись з тенет власної системи та дати нашим митцям ті ж  можливості, які є у наших європейських партнерів», -  сказав Міністр культури України Євген Нищук,  відкриваючи семінар.

  Міністр зазначив, що «зараз ми зсередини намагаємося перебудувати ту систему, знайти механізми, де б державні і недержавні організації могли б отримати кошти на здійснення актуальних проектів».

  «Сьогоднішній семінар відкриє дуже багато нових механізмів співпраці у програмі «Креативна Європа». А завдячуючи онлайн-трансляції,  і засобам ЗМІ ми швидше розкриємо ті можливості, яких так потребують наші талановиті колеги. Наше завдання закласти цю основу, дати дійсну можливість для самореалізації наших митців. Тільки в співпраці та єдності ми зможемо реально брати участь в тій чи іншій програмі, бути представленими на поважних європейських форумах, гідно представити українське мистецтво світові», - додав Євген Нищук.

  Також Міністр зазначив, що підписавши Угоду про участь України у програмі «Креативна Європа», Уряд України взяв на себе зобов’язання створити умови і можливості, щоб українські організації, які працюють в цій сфері, могли знаходити партнерів в інших країнах Європи, повноцінно взаємодіяти з ними в рамках професійних європейських мереж, брати участь у спільних творчих проектах і заходах, які підтримуються в рамках програми «Креативна Європа», роблячи свій внесок у розвиток і просування європейської культури.

  Під час свого виступу Перший заступник Міністра культури  Світлана  Фоменко відмітила, що однією з базових умов участі країни у програмі «Креативна Європа» є створення національного бюро, функціями якого є поширення інформації про програму, надання консультаційних послуг і сприяння представникам культурних і креативних індустрій щодо їхньої участі у програмі.

  «Бюро «Креативна Європа Україна» було створено на базі Українського центру культурних досліджень. За результатами конкурсного відбору, який відбувся в кілька етапів, та погодження з Європейською Комісією керівником бюро обрано Ірину Вікирчак, яка має успішний досвід управління культурними проектами, співпраці з європейськими партнерами та участі у міжнародних проектах і грантових програмах, знається на особливостях сектору культурних і креативних індустрій в Україні», - розповіла Світлана Фоменко.

  Під час семінару учасники мали змогу отримати практичну інформацію про підготовку та успішне складання грантових заявок, пошук партнерів у країнах ЄС, можливості приєднання до галузевих мереж та платформ, а також ознайомитись з презентаціями успішних європейських та українських проектів.