• In English
 • Світлана Фоменко взяла участь у круглому столі з питань формування культурної політики в умовах децентралізації
  опубліковано 17 листопада 2016 року о 14:31

  У Верховній Раді України відбувся круглий стіл “Культурна політика в умовах децентралізації: європейський досвід та українські реалії”. Захід організований Комітетом ВРУ з питань культури і духовності спільно з Українським центром культурних досліджень Міністерства культури України з метою обговорити питання культурної політики й стратегії культурного розвитку в областях і місцевих громадах.

   У круглому столі взяли участь  Голова Комітету ВРУ з питань культури і духовності Микола Княжицький, Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, радник Президента України, директор Інституту культурології НАМУ Юрій Богуцький, народні депутати України,  директор УЦКД Олександр Буценко, представники посольств Литовської Республіки та Німеччини в Україні, Гете-Інституту, Польського Інституту та Офісу Ради Європи в Києві.

  Розпочинаючи зустріч, Микола  Княжицький зазначив, що запропоновані для обговорення питання надзвичайно актуальні для України сьогодні.

  «Для нас всіх це обговорення є вкрай важливим і корисним. В минулому році ми проводили виїзне засідання в Маріуполі і, ще тоді, ініціювали у Верховній Раді проведення слухань  про міжкультурний діалог, де ми б могли обговорити, яким чином  поєднати і збагатити обмін між регіонами України. Яким чином урахувати особливості  у кожному регіоні, особливо в сучасних умовах, коли країна знаходиться в стані війни. Очевидно, що в умовах децентралізації говорячи про самостійність регіонів, ми маємо розуміти, що в деяких областях немає потужного промислового виробництва, а натомість є величезна кількість культурних пам’яток, музеїв.  Для того, щоб  вирішити ці і не лише ці питання,  ми тут і зібралися», - сказав Микола Княжицький.

  Про особливості практичного втілення європейського досвіду в галузі, особливо на регіональному рівні, розповіла  Перший заступник Міністра культури  Світлана Фоменко

   «Процеси децентралізації проходять сьогодні в усіх сферах нашого суспільного життя і культура відчуває це більше, ніж будь-яка інша сфера.  Міністерством культури розпочато роботу над  напрацюванням пріоритетів розвитку культурної галузі, і одним із найважливіших завдань, які ми вбачаємо, це осучаснення локальних культурних інституцій в умовах децентралізації», - сказала під час свого виступу Перший заступник Міністра культури  Світлана Фоменко.

  Перший заступник Міністра культури інформувала присутніх про проведений аналіз стану та функцій закладів культури у регіонах.

  «У рамках нашого дослідження ми можемо показати практичне застосування закладів культури. Усе потребує оптимізації, але це не означає «закрити і забути». Все потрібно привести до ладу. Ми розробляємо типову диференційовану модель функціонування закладів культури, маємо розробити єдиний стандарт для  цієї моделі»,- відзначила вона.

  Під час круглого столу про європейський досвід у сфері культурної децентралізації розповіли Перший секретар з питань децентралізації та секторних реформ Представництва Європейського Союзу в Україні Герман Бенедикт, експерт моніторингової групи Європейського Союзу  (Манчестер, Велика Британія) Алі Дагстер, аташе з питань культури Посольства Литовської республіки в Україні  Юргіс Гедріс.

  Практичними прикладами та ініціативами поділилися представники обласних управлінь культури (Дніпропетровська область), міські голови та представники пілотних міст проекту “Урбаністичні стратегії, керовані громадами, в історичних містах” (COMUS), недержавних організацій (ГО “Культура Медіальна” та “ГОГОЛЬFEST”).