• In English
 • Остап Семерак: На ринку небезпечних відходів мають залишитися реальні підприємства
  опубліковано 16 листопада 2016 року о 13:52

  Уряд ухвалив проект постанови КМУ, якою затверджуються критерії оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами, а також визначається нова періодичність проведення перевірок таких підприємств після проходження ліцензійної перевірки. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

  За його словами, 16 вересня Мінприроди розпочало перевірку всіх ліцензіатів, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами. Згідно з новою постановою  після того як Мінприроди перевірить суб’єктів господарювання, у подальшому частота перевірок залежатиме від ступеня ризику підприємства і становитиме від одного разу на рік – до одного разу на 5 років.

  «Цією постановою ми демонструємо, що Мінприроди є не лише каральним органом, який позбавляє ліцензії, а підтверджуємо готовність переглянути умови для ведення прозорої господарської діяльності та співпрацювати з бізнесом на чітких законних умовах. Це стосується тих підприємств, які відповідають новим Ліцензійним умовам. У подальшому вони будуть перевірятися у чітко визначені терміни», - сказав Остап Семерак.

  Він наголосив, що держава готова співпрацювати із бізнесом на чітких прозорих умовах як це прописано в директивах ЄС. Постанова спрямована саме  на дерегуляцію умов для ведення бізнесу у цій специфічній сфері.

  «Про спрощення умов для ведення бізнесу у сфері поводження з небезпечними відходами ми зможемо говорити  після того як Мінприроди перевірить всіх ліцензіатів на відповідність новим Ліцензійним умовам. На ринку мають залишаться лише підприємства з відповідною якісно матеріально-технічною базою, яка справді дозволяє переробляти та утилізувати небезпечні речовини як для людей, так і довкілля», - резюмував Міністр.

  Зокрема, Постановою передбачено проходження суб’єктами господарювання перевірки підприємства у залежності від ступеня ризику. З високим ступенем ризику – не частіше ніж один раз на рік. Із середнім – не частіше ніж один раз на три роки. З незначним ступенем ризику  - не частіше ніж один раз на 5 років.

  Раніше Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив про початок перевірок ліцензіатів у сфері поводження з небезпечними відходами згідно із затвердженим планом. На даному етапі з тих компаній, які володіли відповідними ліцензіями та вже пройшли відповідні перевірки, приблизно 80 відсотків не відповідають вимогам. Цим компаніями ліцензії були анульовані.

  Довідково

  Згідно з Ліцензійними умовами, ухваленими КМУ 13 липня 2016 року, підприємства, які працюють у сфері поводження з небезпечними відходами, мали протягом 2-х місяців привести свою діяльність у відповідність із новими вимогами. На сьогодні в Україні відповідні ліцензії мають 294 суб’єкти господарювання.